Burun Estetiği Ameliyatı
ANA SAYFA 9 Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği, burunun şeklini değiştirmeye yönelik yapılan bir ameliyat yöntemidir. Yüzün yapısında önemli bir yere sahip olan burun çeşitli sağlık sorunları ile estetik ameliyatlar yapılabilmektedir. Burun etleri, burun kemik eğriliği veya burnunuzda beğenmediğiniz bir bölüm estetik ameliyat olmanızı gerektirebilir.  Alanında iyi cerrahlar tarafından yapıldığında eskisinden daha iyi bir görünüme ulaşılabilir. Son zamanlarda en çok tercih edilen estetik ameliyatların başında gelmektedir burun estetiği. Hoş bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Ancak estetik ameliyat seçiminde doktor çok önemlidir. Doktorunuzu seçerken daha önce yaptığı ameliyatlara bakmanızı veya geçmiş hastaları ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Burun çok önemli duyu organlarımızdan biri olduğu için ameliyat durumunda iyi bir doktorun bunu üstlenmesi önemlidir. Hatalı yapılan burun estetik ameliyatları yüz ile orantılı olmayabilir, nefes almada zorluk çekebilme gibi durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kötü bir burun görünümüne sahip olan kişiler toplum tarafından alay konusu olmaktadır. Kişi kendini zamanla dış çevreden soyutlamaktadır. Bu nedenle burun ameliyatları ve ameliyatı yapacak doktor önemlidir. Hastalarda en  sık rastlanan burun problemleri;

*Doğan görünmeyen burun ucu

*Nefes almada güçlük

*Burunun fazla büyük veya küçük olması

*Burun köprüsünde fazla eksiklik olması

*Burun köprüsünün yeterince azaltılmaması

Vb. durumlarda ameliyat durumu söz konusu olabilmektedir. Teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte kişi istediği burunu seçebilmektedir. Burun ameliyatları on altı yaşından itibaren yapılmaya başlanmaktadır. Genel veya lokal anestezi ile burun estetik ameliyatları yapılmaktadır. Yapılan estetik sayesinde herhangi bir dikiş veya çizik izi görülmemektedir. Bu sayede burun ameliyatları kolaylaşmış bir çok kişinin tercih sebebi olmuştur.

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetik ameliyatları ameliyatlı ve ameliyatsız olarak gerçekleşmektedir. Burnunda kalıcı değişiklik istemeyenlerin tercihi ameliyatsız burun estetiğidir. Yaklaşık olarak on dakika ile yarım saat arası süren uygulamalardır. Ameliyatlı burun estetiği ise yarım saat ila iki saat arası süren bir uygulamadır. İyileşme süreci ameliyatsız burun estetiğine göre daha uzundur. Ameliyat sonrasında birkaç hafta burnunuza dikkat etmeniz gerekmektedir. Gözlük kullanmaktan ve burnunuza sert darbe almaktan kaçınmalısınız.  Son zamanlarda oldukça yeni bir uygulama olan tampon yöntemi ile de iyileşme süreci daha kısa bir süreye indirgenmiştir. Ayrıca gelişen teknoloji sayesinde yüzünüze uygun burun modelleri sanal ortamda oluşturulmaktadır. Böylece burun estetik ameliyatları bir çok kişinin gözdesi haline gelmiştir.

Hangi hastlar estetik burun ameliyatı için uygundur?

Estetik burun ameliyatına karar vermeden önce, bu ameliyattan ne beklendiğinin belirlenmesi gerekir. Bu konu üzerine tüm yönleriyle düşünülmesi ve cerrah ile tartışılması önemlidir. Bu ameliyatlar için en uygun hastalar, “mükemmellik” arayışında olmayan, dış görünümlerinde daha iyiye doğru bir değişim bekleyen kişilerdir. Estetik burun ameliyatları dış görüntüde istenilen şekilde bir değişiklik sağlayarak, kişinin kendine olan güveninin artırabilir. Ancak bu değişim ile mutlaka hayal edilen yüz görünümüne kavuşmayı ve diğer insanların ameliyattan sonra farklı davranmalarını beklemek, kişiyi hayal kırıklığına uğratabilir.

Ameliyatın yapılacağı yaş dönemi de önemlidir. Ergenlik dönemindeki gençler, gelişimlerini tamamlayana kadar, birçok cerrah estetik burun operasyonunu ameliyatı ertelemeyi tercih eder. Bu dönem, kızlar için 14 -15 yaş civarında olurken, erkekler için biraz daha ileri yaşlardır.

Estetik burun ameliyatlarının herhangi bir riski var mıdır?

Her ameliyatta olduğu gibi estetik burun ameliyatlarında da bazı istenmeyen sonuçlardan söz edilebilir. Ancak bu ameliyatlar, deneyimli bir estetik cerrah tarafından yapıldığında komplikasyonlar çok nadir görülür ve genellikle önemsiz olurlar. Bunlardan bazıları:
• Enfeksiyon
• Burun kanaması
• Anesteziye karşı reaksiyon
• Ameliyattan sonra çatlamış küçük kılcal damarların, derinin yüzeyinde çok ince kırmızı noktalar şeklinde ortaya çıkması

Estetik burun ameliyatından sonra iz kalır mı?

Estetik burun ameliyatlarında ağırlıkla uygulanan açık teknikte, burnun alt kısmındaki “kolumella” adı verilen orta kısma kesi yapılır. Ameliyat sonrası kalacak iz ise, bazı kriterlera bağlı olarak değişiklik gösterir:
• Derinin kalınlığı ( Kalın deride daha fazla iz kalırken, ince deride daha az iz kalır.)
• Cinsiyet (Erkeklerin daha kalın ve yağlı derisi olduğu için kadınlara oranla daha çok iz kalır.)
• Cerrahi beceri (Ameliyatı yapan doktorun yara kenarlarını düzgün dikmesi yara izini azaltır.)
• Dikiş yöntemi (Estetik dikiş yara izini azaltır.)
• Deri tipi (Sarı ve beyaz ırkta, siyah ırka oranla daha az iz kalır.)
• Yara iyileşme problemlerinin varlığı (Keloid gibi yara iyileşme zorluklarının varlığında, iz daha çok kalır. En sık kol, sırt omuz ve sternum üzerinde oluşan keloid durumunda, yara aşırı kabararak iyileşir. Keloid yüzde ve burunda nadir olarak görülür.

 

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2022

Türkiye’de ve İstanbul burun estetiği ameliyatı fiyatları yapılacak olan ameliyatın kapsamına ve hastanın durumuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bu ameliyatı düşünen kişinin gerçekçi beklentileri olmalıdır. İnternet sitemizdeki iletişim sayfamızda bulunan formu doldururarak ya da aşağıdaki telefon numaralarımızdan bu konuda bilgi almak istediğinizi belirtebilirsiniz…

Bir çoğumuz burnumuzu beğenmeyiz. Bazılarımızın burnu büyük, burun küçültme, bazılarımızda kemik çıkıntısı veya burun ucu düşüklüğü gibi bir çok problem yaşamaktayız. Bu nedenle de kişiler çareyi estetik ameliyatlarda aramaktadır. Estetik ameliyat sayesinde bir çok kişi yeni ve hoş bir buruna kavuşurken bazılarımız hüsrana uğrayabiliriz. Bu nedenle estetik ameliyat olmak istiyorsanız kendinizi iyi bir doktorun ellerine bırakmalısınız. İyi bir doktor size yeni bir burun ve yeni bir görünüm kazandırmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte estetik ameliyatlara da bir o kadar ilgi artmıştır. Eğer estetik ameliyat olmak istiyorsanız, burun estetiği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Gerek internetten gerekse doktorlardan tedavi sürecini, burun estetiği öncesini, burun ameliyatı sonrasını araştırmalısınız.. Estetik ameliyatlar genellikle kısa süreli olup, iyileşme süreci de bir o kadar kısa olmaktadır. Ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki çeşit burun estetik ameliyatları bulunmaktadır. Genel olarak burunun görüntüsünden hoşlanmayan hastaların tercihidir estetik ameliyat. Estetik ameliyatlar zorlu bir ameliyattır. N kadar kısa süreli bir ameliyat olsa dahi uğraş gerektiren bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında oluşan görüntü istenildiği düzeyde olması gerekmektedir. Ameliyat başarılı geçmediği durumlarda geçici koku kaybına veya yüz ile uyumlu olmayan bir burun görüntüsüne maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle burun estetik ameliyatlarında doktor seçimi oldukça önemlidir. Ayrıca Burun Estetiği Hakkında Bilgi sahibi olmakta çok önemlidir.

Burun Estetik Ameliyatı Bizden Sorulur

Hastanemiz de ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki çeşit burun estetiği bulunmaktadır. Burnunda kalıcı bir değişiklik istemeyenlerin tercih ettiği yöntem ameliyatsız burun estetiğidir. Ameliyatlı burun estetiği bir veya iki saat süren ameliyatlar iken ameliyatsız burun estetiği yarım saat ile on dakika arasında sürmektedir. Ameliyatsız burun estetiği bir süre sonra deforme olurken ameliyatlı burun estetiği tamamen kalıcı olmaktadır. Ameliyatsız burun estetiğinde her hangi bir aneztezi durumu olmaz aynı gün içerisinde günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Ameliyatlı burun estetiğinde ise tamamen iyileşme durumu altı ay kadar bir süreyi kapsamaktadır. Hastanemizde yapılan burun estetik ameliyatları;

*Burun ucu kaldırma

*Cerrahi burun estetiği

*Açık burun estetiği

*Kapalı burun estetiği

 

Burun Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Burun estetiği sonrası, kendimize dikkat etmememiz gerekmektedir. Ameliyat sonrasında göz altları morlukları ve burunda şişlik oluşabilir. Bunlar doktorlarımız tarafından burun içerisine tampon yerleştirilerek en az seviyeye indirgenmeye çalışılır. Burnumuza sert darbelerde bulunmamakta yarar var. Ameliyatsız burun estetiğinde aynı gün normal yaşantımıza dönsek de ameliyatlı burun estetiğinde iyileşme süreci oldukça uzundur. Bu nedenle ameliyatlı burun estetiği yaptıran hastalarımızın iki kat daha dikkatli olması gerekmektedir. Mümkün olduğunca burun ve burun çevresine dikkat etmelisiniz. Ameliyat sonrasında belli aralıklar ile doktorlarımız kontrollere çağırmaktadır.

Alanında Başarılı Ekip Çalışması

Hastane olarak bir ekip çalışması içerisindeyiz. Hastalarımızın hastanemizden güler yüz ile ayrılması bizim için en önemli unsurdur. Burun estetiği hakkında bilgi almak isterseniz internet sayfamızdan veya doktorlarımızdan randevu alarak ön bir görüşme yapabilirsiniz. Son teknolojik cihazlarımız ile estetik alanında en iyi hizmeti sağlamaktayız. Sanal bir uygulama olan 3D sistemi ile yeni burnunuzu kendiniz oluşturabilirsiniz. Hastanemizi ziyaret ederek örnek burun modellerine bakabilirsiniz. Teknoloji yakından takip etmekte olan hastanemiz siz değeli hastalarımız için her türlü kolaylığı düşünmektedir. Alanında uzman doktorlarımız, güler yüzlü personellerimiz ile siz değerli hastalarımızı her zaman hastanemize bekleriz. Hastanemiz siz değerli hastalarımız için haftanın her günü ve her saati 7/24 hizmet sağlamaktadır. Siz değerli hastalarımızı da en yakın şubemize bekleriz.

 

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?