Göğüs büyütme operasyonu kimlere uygulanabilir?
ANA SAYFA 9 Meme Büyütme 9 Göğüs büyütme operasyonu kimlere uygulanabilir?

Daha büyük ve dolgun göğüslere elde etmek isteyen bayanlara hayat boyu çıkarılması gerekmeyen silikon protezlerle meme büyütme ameliyatı yapılabilmektedir.

Göğüsler neden küçüktür veya sonradan küçülür?

Genetik veya gelişimsel sorunlar sebebiyle bayanların göğüsleri yeteri civarında gelişmeyerek küçük kalabilmekte. Bunun haricinde kilo alıp verme, doğum ve emzirme sonrasında göğüslerde hacim kaybı yaşanabilir. Göğüslerin biri diğerinden bir miktar daha küçük de bulunabilir.

Göğüs büyütme operasyonu kimlere uygulanabilir?

18 yaşını doldurmuş, operasyona engel olmayacak herhangi bir sağlık sorunu olmayan her kadın meme  büyütme ameliyatı olabilir.

Hamilelik ve emzirme durumlarında protez ortaya çıkarmak gerekli midir?

Protez ile göğüs büyütme operasyonu ardından gönül rahatlığıyla hamile kalabilirsiniz. Protezin tekrardan çıkarılması gerekmez. Emzirme sırasında da protezin bebeğe bir zararı bulunmaz, emzirmeye engel oluşturmaz.

Meme protezi seçiminde neler önemlidir?

Öncelikle protez markası önemlidir. İnsan sağlığı önemlidir ve maddi endişeler güdülmeden en güvenilir marka protezler kullanılmalıdır.

Farklı biçim ve projeksiyonlarda protez alternatifleri bulunmaktadır. Damla yani anatomik protez veya yuvarlak protezler kullanılabilir. Yuvarlak protezlerinde düşük profilli, geniş tabanlı, yüksek profilli dar tabanlı veya ultra yüksek profilli olanları mevcuttur.

Kullanılacak protezin büyüklüğü önemlidir. Estetik Cerrahi doktorunuz sizin için en güvenilir markayı zaten seçecektir. Ameliyat sonrsında kullanılan protezin bilgilerinin bulunduğu garanti belgesini doktorunuzdan istemeyi unutmayın ve bu belgeyi saklayın.

Damla protez mi yoksa yuvarlak protez mi daha iyidir?

Hangi protezin sizin için cazip olduğuna en iyi kararı doktorunuz verecektir. Bu sebeple bu tercihi daha birçok doktorunuza bırakın. Damla protez, toplumda yaygın bilinenin aksine her an en iyi seçim değildir. Yuvarlak protezin natürel durmadığı kanısı da yanlıştır. Protez sonrasında doğallık protezin biçimi haricinde kullanılan teknikle fazladan alakalıdır. Yüksek ve ultra yüksek profilli silikon protezlerle göğüs üst dolgunluğu fazladan arttırılabilinmektedir. Meme ucu sarkık hastalarda meme toparlama yapmadan göğsü hem büyütüp hem kaldırabilmekteyiz.

Operasyon öncesi neler yapılmalı?

Sigara içiyorsanız meme büyütme estetiğinden 3 hafta önce bırakmanız sizin lehinize olacaktır. Bildiğiniz bir rahatsızlık, devamlı olarak kullandığınız ilaçlar, öncesinde geçirdiğiniz operasyonlar varsa kesinlikle doktorunuza bildiriniz. Operasyon günü, operasyondan 6 saat öncesine kadar aç ve susuz kalmak gerekir. Meme büyütme ameliyatından 1 saat önce gelerek kan tahlilleriniz yapılır ve anestezi doktoru tarafından sağlık durumunuz değerlendirilir.

Meme büyütme operasyonu sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Önerilen ilaçları düzenli kullanınız. Kolunuzu 2-3 hafta omuz seviyesinden yukarı kaldırmayınız. 3 hafta ağırlık kaldırmayınız veya itip çekmeyiniz. Operasyonun 3. günü pansuman ve kontrol için hekim görüşmesi gerekiyor. 1 hafta sonra duş alınabilir. 1 ay süreyle ameliyat sutyeni kullanmalısınız. 3 ay balenli sütyen giymemelisiniz. 2. hafta bitiminde 1 ay süreyle doktorunuzun önereceği biçimde göğüs masajını uygulamanız gerekir. 2. haftadan sonra doktorunuzun önereceği iz kremini kullanmalısınız.

4 hafta sonra deniz veya havuza girebilirsiniz, yüz üstü yatabilirsiniz, spor yapabilirsiniz. Göğüslerinizde şişlik veya asimetri fark edebilirsiniz. Bu şişlikler 1 ay kadar sürebilir. Tam iyileşme ve şekillenme, izlerin azalması 6 ay sürmektedir. Öncelikle kas altı uygulamalarda göğüs şeklini daha geç alacaktır. Rutin göğüs muayeneleri sırasında mamografi yerine meme MR tetkiki kullanılmalıdır.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları hakkında sabit bir ücretlendirme yoktur hastanın durumuna ve plastik cerrahın önerisi veya seçmiş olduğuğu silikon şekline göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir doğru tanı ve fiyatlandırma için muayene olmanız gerekmektedir....

Meme Büyütme Operasyonu İstanbul

Meme Büyütme Operasyonu İstanbul

Pek çok kadın meme büyütme operasyonu geçirmeyi değerlendirir. Bu kişilerin bir kısmında meme gelişimi tamamen yetersizdir veya istediklerinden az gelişmiştir. Bazıları memelerinin hep çok küçük olduğunu hisseder, bazıları da hamilelik sonrası veya kilo kaybı sonrası...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?