Göz Kapağı Estetiği – Blefaroplasti
ANA SAYFA 9 Göz Kapağı Estetiği – Blefaroplasti

 

Göz Kapağı Estetiği nedir?

Bir diğer adı Blefaroplasti olan göz kapağı ameliyatı üst ile alt göz kapağı ya da her iki içinde oluşmuş olan görüntü bozukluklarının giderilmesi olarak ele alınabilir.

Göz estetiği oldukça yararlı bir yüz ameliyatıdır. Bunun nedeni kişinin direk olarak daha sağlıklı görünmesine ve yaş olarak gençleşmesine neden olmasından kaynaklanmaktadır. Göz kapağı ameliyatı aynı zamanda tedavi edici özellikleri de bünyesinde barındırmaktadır;

  • Gevşeyen deri tabakasının gözün üst kapağının görünümünü bozmasının yanı sıra görme alanını daraltması
  • Torba görünümüne neden olan yap birikmeleri
  • Göz altında oluşan torbalar
  • Alt göz kapağı düşmesi sonucunda iris altındaki beyaz tabakanın çok bariz bir şekilde görülmesi
  • Deri fazlalıkları ve ince kırışıklıkların giderilmesi sonucunda kişilerin görme yetisi oldukça düzelmekte ve biyolojik olarak ideal bir yüze sahip olmaktadırlar.

Bu ameliyatlar genel olarak birçok kişiye yapılabilmektedir. Ancak bunun için yüz kaslarının son derece sağlıklı olması gerekmektedir. Yüz kaslarınız sağlıklıysa alt ve üst göz kapağınızdaki fazlalıklar ameliyat yoluyla kolay bir şekilde alınabilir. Yaşlılık belirtileri bu ameliyat sayesinde hızlı bir şekilde ortadan kalkacaktır. Kadın ve erkek için uygulanabilen bir ameliyattır. Ameliyatın amacı kişileri orijinal görüntülerine kavuşturmak ve sosyal yaşamdaki aksaklıklarını gidermektir. Daha iyi olmak için bu ameliyatlardan yararlanmak orijinal görünümünüz üzerinde oynamak demektir. Göz kapağı estetiği ameliyatlarında unutulmaması gereken şey problemin çok ayaklı olması nedeniyle tek bir alana yönelik girişimlerden ziyade gözler yüzün bir parçası olarak düşünülmeli, yanak, alın ve şakak bölgeleri de değerlendirilmeye dahil edilmelidir. Alın, orta yüz ve yüzün diğer alanlarına yapılan operasyonların eklenmesiyle sonuç daha etkin ve kalıcı olur.

Kişilerin göz kapağı ameliyatı olması için bazı şartları kesinlikle bulundurmaları gerekmektedir. Bunlardan biri fiziksel olarak sağlıklı olmak, zihinsel olarak ve psikolojik olarak kendini hazır hissetmek, ciddi bir göz rahatsızlığı olmaması gerekmektedir.

Ayrıca ameliyat isteyen kişiler glokom hastalığı varsa ve gözde kuruluk ile retinada yırtık olması durumunda doktorun bilgilendirilmesi gerekmektedir. Hiper tiroid ve aşırı çalışan durumlarda doktorun ameliyat için müdahaleleri olacaktır. Kalp ve damar hastalıkları da bu ameliyatın gidişatını etkileyebilecek durumdadır.

 

Göz Kapağı Estetiğinden Önce Ne Tür Testler Yapılır?

Günümüz zamanında bayanlar birbiri ile güzellik konusunda oldukça çekişmeli bir yarışın içindedir. Kendi öz güvenleri olsun dışarıdan gelen tepkiler olsun güzellik konusu onlar için apayrı bir yerdedir.

Bu neden ile de kendi güzelliklerine oldukça önem vermektedirler. Özellik ile göz ve göz çevresi bir bayanın güzelliğini göstermesinde en etkili bölümlerden biridir. Bu konudan dolayı da göz ve göz çevrelerine çok dikkat etmektedirler. Fakat yaşlarının ilerlemesi ve yaşam şartlarının etkileri ile bir süre sonra ciltleri bu zorluğa dayanamaz ve deforme olur. Bu deformasyonlardan kurtulmak amacı ile de birçok estetik ameliyat uygulanmaktadır. Bunlardan biri olan göz kapağı estetiği ise son zamanlarda en çok yaptırılan ameliyatlardan biridir. Göz kapağı ve çevresinde oluşan yağ dokularının birikmesi ile oluşan şişliklerin ve yaşlılığın etkisi ile görülen kırışıklıklar göz kapağı estetiği ile giderilmektedir. Bu operasyonlar ile bayanlar daha genç ve canlı bir görünüme sahip olabilmektedirler. Bu şekilde gençleşen bayanlar güzelliklerini tekrardan en iyi şekilde sergileyebilmektedir de.

Göz Kapağı Estetiğinden Sonra Yapılacak Olanlar

Göz kapağı estetiği olan bayanlar ameliyattan sonra bir iki gün ağrı hissedebilirler bunun için ağrı kesici kullanabilirler. Diğer taraftan yaklaşık 4 5 gün güneş ışığından korunmaları gerekmektedir. Ameliyatın etkisi ile oluşan şişlik ve morlukların giderilmesi için istirahat etmeli ve bazı göz eğzersizleri yapmalılardır. Bu egzersizler ile göz kaslarınız güçlenecek ve olası bir müdahale anında bu göz kaslarının güçlü hali sizin için çok büyük önem arz edecek. Bunun yanında zaten gerekli tüm tetkikler uzman hekimler tarafından yapılacak ve size yol gösterilecektir. Bu konuda cesaret ve kararlılık size şifayı getirecektir.

Estetik Keyfi Değil Bazen Zorunluluktur

Herkes estetik operasyonların keyfi olduğunu düşünebilir ancak bu konudan şikayetçi hastalar ve profesyoneller bu konuda gerekli bilgiye sahiptir. Bu konuda yapılacaklar her zaman profesyonel çerçevede ve sağlık koşulları altında gerçekleştirilecektir. Siz de bu operasyon sonucunda kavuşacağınız şifa ile hayata daha güvenli ve sağlıklı bir biçimde ilerleyeceksiniz.

 

 

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?