İstanbul Meme Estetiği ve Meme Dikleştirme
ANA SAYFA 9 Meme Dikleştirme 9 İstanbul Meme Estetiği ve Meme Dikleştirme

Meme estetiği kişilerin düşünceleri doğrultusunda yaptırılan bir operasyondur. Meme estetiğinde ameliyat sonrası hijyen çok önemlidir. Bunun için hastaların çoğu bu tür bir ameliyata cesaret edemeyebilir. Meme estetiği en çok kanser tedavisi sonucu kısmi ya da tamamen kayıp yaşamış hastalarda uygulanan bir tedavidir. Üsküdar meme estetiği hakkında her türlü detaylı bilgi kurumumuz tarafından sağlanmaktadır.

Her hastane ve kliniklerde olduğu gibi  randevulu sistem uygulayan kurumumuz uzun süre beklemeden bir an önce operasyonu yapmak için her türlü kolaylığı size sunmaktadır. Her hastamızla en iyi şekilde ilgilenen uzman kadromuz sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan kurumumuzdan memnun bir şekilde ayrılmanız için her imkanı sizlere sunmaktayız.

Meme Dikleştirme Nedir?

Meme dikleştirme; estetik olarak güzel görünümlü bir memeye her kadın sahip olmak ister. Meme küçültme ameliyatıyla aynı gibidir. Aralarındaki fark meme sarkıklığı yanında  normal boyuttadır ya da içi boşalmıştır.

Kilo kaybı, emzirme sonucu veya yaşlılıktan dolayı hacmi küçülen memenin üzerindeki derinin bol kalması sonucu sarkık bir görünüm oluşabilir. Sarkık göğüsler meme dikleştirme ameliyatı ile düzeltilir.

Bu ameliyata ek olarak meme protezi kullanılarak göğüs dikleştirilebilir.

Meme dikleştirme ameliyatında fazla cilt çıkarılır ve meme başı etrafındaki koyu renkli kısım daraltılarak meme başı yukarı kaldırılır.

 

Meme dikleştirme ameliyatında fazla cilt çıkarılır ve meme başı etrafındaki koyu renkli kısım daraltılarak meme başı yukarı kaldırılır.Bu ameliyata ek olarak meme protezi kullanılarak göğüs dikleştirilebilir.

Genel anestezi altında yapılan bu ameliyat ortalama 2-3 saat sürmektedir. Hasta 1 gece misafir edilir.Dikişlerin tamamı eriyen türdendir.Hasta 3-4 gün sonra işine dönebilir. Ağrılar basit ağrı kesicilerle giderilir.

 

Meme dikleştirme operasyonu yaptırmayı planlayan her kadının öncelikle atması gereken ilk adım durumunu plastik cerraha danışmak olacaktır. Hasta olarak görülen her kadın arzulanan sonucun mükemmeliyet değil düzelme olduğunu akılda tutmalı ve operasyon sonrası daha iyi görünmek ve daha iyi hissetmek konusundaki beklentilerini cerraha muayene esnasında açık yüreklilikle anlatmalıdır. Tüm estetik operasyonu öncesinde olduğu gibi meme dikleştirme operasyonlarında da saptanması gereken en önemli etkenlerden biri duygusal kararlılıktır.

Meme dikleştirme operasyonları ile estetik görünümünüzü düzeltebilir ve kendinize güveninizi tazeleyebilirsiniz. Her muayene sonrasında cerrah, yöntemle ilgili kararları etkileyecek tüm değişkenleri anlatacak ve hasta ile bunları tartışacaktır. Meme dikleştirme operasyonlarının sarkık memelere fit bir görünüm kazandırdığı için kadınların daha genç görünmesini sağladığı söylenir. Ancak kesin bir sonuç söylemek imkansızdır. Meme dikleştirme operasyonlarında düzelmenin derecesi yaş, kalıtım, kemik yapısı, derinin kişisel özellikleri alkol, sigara kullanımı, beslenme, alışkanlıklar gibi etkenler tarafından belirlenir. Bu faktörler operasyonun ne kadar etkili olacağını belirler ve kesin sonuç ancak operasyon sonrasında ortaya çıkar.

Memeler birçok farklı dış etken ve genetik nedenlerle sarkabilir. Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla yerçekimine karşı koyamaz ve gevşer. Sık kilo değişikliklerine ve emzirmeye bağlı olarak meme dokusu ile etrafını saran deri zarfı arasında uyumsuzluk oluşabilir. Meme sarkmalarında sorun meme dokusunda, deride ya da her ikisine birden oluşabilir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Öncesi

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, cerrahınızla neden bu operasyonu istediğinizi ve bu operasyondan ne beklediğinizi tartışın. Ailenizde meme hastalığı veya kanseri, sigara, ilaç alışkanlığı veya sistemik bir hastalığınız var ise bunları cerrahınız ile mutlaka paylaşın, zira bunlar operasyon sürecine etki eden önemli faktörlerdir. Ve cerrahınızdan operasyonun şekli ve sonrasında oluşabilecek olası problemleri tek tek öğrenin. Tüm detayları göz önünde bulundurarak operasyona karar verin.

Ameliyat Öncesi Ameliyata Hazırlanma Nasıldır?

Operasyon öncesinde, yapılan muayenelerde göz önünde bulundurularak cerrahınızın sizden bazı taleplerde bulunacaktır. Eğer sigara kullanıyorsanız operasyondan en az 4 hafta öncesi ve 2 hafta sonrasına kadar sigara kullanımına tamamen son vermelisiniz. Operasyon sonrasında güneşte fazla kalmamalısınız. Operasyon öncesinde E vitamini, aspirin ve depresyon ilacı kullanımınız varsa bunlara ara vermelisiniz. Operasyon sonrası ağır diyetler size zarar verecektir, planlamalarınızı bu doğrultuda yapmalısınız. Soğuk algınlığı yada başka bir enfeksiyon, operasyonunun ertelenmesine neden olabilmektedir, iyileşme sürecinden sonra yapılması gerekecektir.

Ameliyat Sonrası

Meme dikleştirme operasyonları sonrasında hastalar genellikle bu süreci rahat geçirir. Operasyon bölgesinde hafif bir ağrı oluşacaktır ancak bu ağrılar genellikle sorun yaratmaz. Operasyon sonrasında birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Operasyon bitiminde memeler sutyene benzeyen sargılar ile sarılmaktadır ve cerrah uygun görene kadar bu sargılar vücutta kalmaktadır. Meme başı üzerine ayrı pansuman yapılmaktadır ve bu pansuman operasyonun 1. gününde açılarak yara kontrol edilmektedir. Operasyondan sonra genellikle 5 gün içerisinde sargı açılır ve özel bir sutyen takılır. Bu sutyen sporcu sutyenidir ve en az altı hafta giyilmelidir. Operasyon sonrası ilk evrelerde şişlik olabilir, meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir, bunlar beklenen etkilerdir. Kısa süre içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır.

 

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Meme Dikleştirme nedir?

Meme Dikleştirme nedir?

Yaşın ilerlemesi, kilo kaybı, hamilelik ve emzirme memelerin yıpranmasına, içinin boşalarak sönük bir hale gelmesine ve sarkmasına sebep olmaktadır. Sarkık ve sönük memeler kadınlarda estetiksel ve psikolojik problemlere sebep olur. Meme dikleştirme ameliyatı ile...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?