Meme Büyütme Ameliyatı
ANA SAYFA 9 Meme Büyütme Ameliyatı

Genel olarak kadınlarda gerek genetik, gerek doğum sonrası emzirme sonrası meme dokusunu kaybetme durumu nedeni ile küçük meme yapısına sahip olur veya daha sonrasında estetik nedenle göğüs büyütme ameliyatına ihtiyaç duyar. Kadınların bir kısmı hayatı boyunca dik ve büyük memelere sahip olmak isterken bir kısmı küçük yapıda göğüslere sahip olmak isteyebilir. Meme büyütme yöntemleri içerisinde en uygun ve en sağlıklı çözüm silikon meme protezidir. Meme büyütme ameliyatı dünyada yapılan en eski ameliyatlardandır. Meme protezi sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmez. Gelişen son teknoloji ile meme protezinin 5-10 yılda bir değiştirilme ihtiyacı ortadan kalkmış, meme protezleri ömür boyu kullanıma sunulmuştur.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI ÖNCESİNDE NELER YAPILIR?

Meme protezi ameliyatı öncesinde, hastanın mevcut göğüs ölçüsü ile bedene uyumluluk ve sarkma olup olmadığı kontrol edilir. Eğer sarkma mevcut ise hastanın talebi doğrultusunda göğüs büyütme ameliyatı ile birlikte göğüs dikleştirme ameliyatı kombine edilebilir.

MEME BÜYÜTME OPERASYONU ÖNCESİ UYGUN SLİKON NASIL BELİRLENİR?

Meme büyütme operasyonu öncesinde hasta ile yapılan muayene sonucunda hasta isteği ve plastik cerrahi doktorunun da fikirlerini lanse etmesiyle protez şekline ve boyutuna karar verilir. Protezler şekil bakımından damla ve yuvarlak olarak ikiye ayrılır. Yuvarlak olan protezler şekilleri gereği özellikle göğüs üst kısmını (dekolte bölgesini) daha iyi doldurdukları için tercih edilmekteyken damla protezler anatomik olarak alt kısımları daha dolgun oldukları için alt polde daha dolgun ve doğal bir görünüme yardımcı olur. Prova ile doğru şekil ve büyüklük belirlenerek ameliyat öncesi muayene tamamlanır.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi ile yaklaşık olarak 1- 1,5 saat arasında yapılan bir müdahaledir. Hastanın istediği doğrultusunda muayene esnasında belirlenen meme protezi, göğüs altı, koltuk altı veya meme ucu yoluyla yerleştirilir. Meme protezi genelde hastanın da onayı alınarak meme altında doğal bir kıvrım olması sebebi ve kamufle durumu olduğu için göğüs altından yerleştirilir. Meme protezinin yerleştirilmesi için 4-5 cm lik bir kesi yeterli olacaktır. Operasyon sonrasında duruma bağlı olarak 1 gece hastanede yatışın ardından rahatlıkla evinize dönebilirsiniz.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında gönül rahatlığı ile çocuk emzirebilirsiniz.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Göğüs büyütme ameliyatının ertesi günü rahatlıkla normal hayatınıza devam edebilir, 5 gün içerisinde ise iş hayatınıza dönebilirsiniz. 4 hafta kadar sürekli olarak kullanmanız gereken özel bir sütyen önerilecektir. Böylelikle hareket ve koruma konforunuz sağlanır. Ortalama 4-6 hafta ağır egzersiz ve işlerden uzak durmanız önerilir. Göğüs büyütme ameliyatı sonrası göğüsler ödem nedeni ile planlanan boydan bir boy büyük olabilir, ödemin inmesi ve şeklin tam olarak oturması yaklaşık 6 ayı bulmaktadır.

SIK SORULAN SORULAR

Meme büyütme ameliyatı sonrası süt emzirebilir miyim?

Tabi ki evet,  meme büyütme ameliyatınızın sonrasında rahatlıkla emzirme yapabilirsiniz. En çok bilinen yanlışlar arasında göğüs ameliyatı sonrası emzirme işleminin yapılmadığıdır. Emzirme kanallarına herhangi bir müdahale söz konusu değildir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası spor yaparken silikonlarım patlar mı?

Silikon dayanıklı bir malzemeden üretilir kesici bir alet ile müdahale edilmediği sürece patlaması mümkün değildir.

Meme büyütme ameliyatı kanser yapar mı?

Hayır, yapmaz.

Göğüs büyütme kremi, ameliyata gerek kalmadan göğüslerimi istediğim ölçüye getirir mi?

Estetik açıdan istediğiniz görüntüye sahip olmanın tek yolu meme protezidir.

Estetik amaçla yapılan göğüs büyütme ameliyatında yaş sınır var mıdır?

Göğüs büyütme – küçültme operasyonları için 18 yaşın beklenmesi gerekir.

Meme büyütme ( Protez ) ameliyatın his kaybı söz konusu mudur?

Hayır, herhangi bir his kaybı söz konusu değildir.

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?