Üst ve Alt Göz Kapaklarında Bozulmalar Nasıl Başlar?
ANA SAYFA 9 Yüz Germe 9 Üst ve Alt Göz Kapaklarında Bozulmalar Nasıl Başlar?

İnsanlarda güzelliklerinin simgesi olan yüz bölgesi oldukça önemlidir. Kendilerini gösterdikleri ve özgüvenlerini sağladıkları yüzlerinde en önemli noktalardan biri olan göz bölgesidir.

Göz bölgesinde ki güzellik ve bakım kişilerin dışarıya olan görünüşlerini etkilemektedir. Göz çevresinde oluşan sorunlar ve problemler ise kişilerin öz güvenini düşürmektedir.

Göz bölgesinde yaşanan en büyük sorunlar ise alt ve üst göz kapaklarında görülen problemlerdir. Yaşın ilerlemesi ile oluşan kırışıklıklar ve yağlanmalar gözün alt ve üst bölgesinde bozukluklara neden olmaktadır. Ayrıca bunun dışında kendiliğinden oluşabilen sağlık sorunları ya da hormon bozuklukları nedeni ile de bu bölgelerde bozulmalar oluşmaktadır. Bu sorunların giderilmesi ise göz kapağı estetiği ile giderilmekte ve kişilerin istediği şekle getirilerek rahatsız olduğu görüntüler düzeltilmektedir.

Gözler insanın ilk ilgisini çeken ve vücutta ilk bakılan organlardan bir tanesidir. Gözlerimize verdiğimiz değer ve onların güzel gözükmesi için yaptıklarımız bazen gözlerimize zarar verebilir. Bu zararlar zamanla göz kapaklarında ve göz altında sarkmalar olarak karşımıza çıkıyor. Bu tür göz rahatsızlıklar dış görünüşü etkilemekte ve hem bayanlarda hem de erkeklerde istenmeyen sorunlara yol açıyor. Göz kapaklarımızda meydana gelen sarkmalar sosyal hayatta bizleri etkileyebileceği gibi aynı zamanda bir özgüven sorununda beraberinde getiriyor. Göz kapaklarında ki sarkmalardan kurtulabilmek için çok kısa sürede gerçekleşen ve hiçbir iz kalmayan göz kapağı estetiği tedavi seçeneği kalıcı çözümlerin arasındadır.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Kişilerin alt ve üst göz kapakların da oluşan sorunların giderilmesin de, yağların birikmesi ve kırışıkların oluşması ile görünen kötü görüntünün giderilmesi için uygulanan cerrahi işlemlerden biridir. Kişilerin göz bölgesinde rahatsız oldukları bölgelerin belirlenmesi ve sonradan bu bölümlere cerrahi şekilde müdahale ya da dolgu malzemeleri ile işlemler uygulanarak yapılan bir estetik operasyonlardan biridir. Özellik ile operasyon uygulanan kişilere işlem sırasında anestezi uygulandığından dolayı da kişiler işlem sırasında acı hissetmezler ve bu nedenden dolayı kişiler için oldukça kolay bir operasyon olmaktadır. Aynı zamanda göz kapağı estetik operasyonun iyileşme süresi oldukça kısadır ve herhangi bir iz bırakmaz.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe Ameliyatı

Yaşımız ilerledikçe cildimizde bazı bozulmalar ve kırışıklıklar ile karşılaşabiliriz. Özellikle alın kısmında oluşan dikine veya enine çizikler, kırışıklıklar derinleşerek kendini daha çok belli eder. Böyle durumlarda alın germe ameliyatı uygulanabilir. Alın kısmında...

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı günümüzde artık herkesin yaptırabileceği bir ameliyat türü haline gelmiştir. Özellikle kadınlar güzelliklerine güzellik katmak için bu yüz ameliyatlarına başvurmaktadır. Bu estetik ameliyatlarını yaptırmak için çeşitli nedenler olabilir. En çok...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?