Yüz Germe Ameliyatı
ANA SAYFA 9 Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe estetiği yapılan estetik ameliyatlar içinde kişiyi en çok değiştiren bir operasyondur. Yer çekimine karşı koyamamakla birlikte meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmalar kişinin psikolojisini en çok bozan etmenler arasında yer alıyor. Estetik cerrahi yüz germe ameliyatları ile sorunlu cilt üzerinde adeta harikalar yaratabiliyor. Ameliyatın ilk zamanlar ünlüler tarafından sıkça tercih edildiği bilinmekteydi. Ancak ülkemizde de en çok tercih edilen ameliyatlardan olan yüz germe ameliyatı artık yediden yetmişe pek çok kişinin tercihi haline gelmiş durumda. Yüz germe ameliyatı artık bir lüks değil, kişilerin kendilerini iyi hissetmemeleri nedeni ile bir gereklilik halini almıştır. Yüz germe estetiği son dönemlerin en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biri haline gelmiştir. Klasik yüz germe ameliyatı dışında yine yüz germe odaklı farklı ameliyat seçenekleri de yapılmaktadır. Özellikle son zamanların favorisi olan iple yüz germe ameliyatı da hastalar tarafından ilgi gören bir senektir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Kişi aynaya baktığında kendini beğenmiyorsa, toplum içinde bu durum anti sosyal bir kimlik olmasına sebep oluyorsa yüz germe ameliyatı ile kişiler aynalar ile barışmaktadırlar. Yüz germe ameliyatlarında bazı farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler kişinin yüzünün ne kadar yaşlandığı, sigara içimi ve güneş etkisi ile oluşan yıpranmalar, yaşa bağlı kırışıklıklar ve sarkmalar gibi detaylar baz alınarak belirlenmektedir. Her kişi için yapılan ameliyat farklıdır. Bunun ayrımına varmak oldukça önemli bir detaydır. Yüz germe ameliyatı konusunda en doğru kararı doktorunuz belirleyecektir. Bu nedenle ameliyat olmadan önce hekiminizden yeterli bilgi almanız sağlıklı bir sonuç için oldukça önemli bir detaydır. Ameliyat kararı vermeden önce riskleri ve karşılaşılabilecek olumsuz etkileri konusunda iyice araştırma yapmalı ve emin olunmalıdır. Artık tüm estetik ameliyatlarında olduğu gibi ileri teknoloji teknikler ile ameliyatlar yapıldığı için daha olumlu sonuçlar elde edilse de yine de risklere hazır olunmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılmaktadır ?

Yüz germe ameliyatı ilk önceleri 50’li yaşlarda yapılan bir ameliyat iken artık 30’lu yaşlarda da yüz germe ameliyatı yapılabilmektedir. Yüz germe ameliyatını sağlık sorunları olmayan hemen hemen herkes yaptırabilmektedir. Ancak önceleri 50’li yaşları beklemek gibi bir durum ise şimdilerde fazla kabul görmüyor. Kişi kendi iyi hissetmiyorsa ve bu durum ruhen ve bedenen çok olumsuz etkiler yaratıyorsa bu ameliyat yapılmalıdır. Yüz germe ameliyatı konusunda ameliyat sonrası olabilecek riskler konusunda da doktorunuzdan detaylı bir şekilde bilgi almanız önemlidir. Yüz germe ameliyatında yaş önemlidir. Ancak bazı dönemlerde cilt kalitesine göre de bu tür ameliyatlara ihtiyaç duyulabilmektedir. Bazı ameliyat tiplerinde de cilt dokusunu korumak için bir takım işlemleri uygulamaya koymak gerekmektedir. Cilt dokusunu korumak ve çok erken süreçlerde ameliyat olmamak için cildimize bakmak ve onu korumak yapılması öncelikli konulardan biridir.

Yüz Germe Ameliyatının Çeşitleri Nelerdir ?

Yüz germe ameliyatı ilk uygulanmaya başladığında tek tip bir ameliyat olarak yapılmaktaydı. Bu işlem diğer bir ifade ile cerrahi operasyon olarak da tanımlanmaktaydı. Yani klasik yüz germe ameliyatı olarak bildiğimiz fazla derinin alınması ile yapılan bir ameliyattı. Ancak teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ameliyatsız yüz germe, iple yüz germe, lazer ile yüz germe gibi pek çok seçenekleri de günümüzde tercih edilmekte ve uygulanmaktadır. İple yüz germe ameliyatında yüzün belirli bölgelerinden ipin geçirilmesi yöntemi ile askılama yapılmaktadır. Kaş bölgesi, yanak bölgesi ve boyun bölgesi gibi sarkma sorunu yaşanan deriler toparlanarak bu işlem yapılabilmektedir. Lazer ile yapılan yüz germe ameliyatı ise; cilde lazer ışınları vererek ısı artışını destekleyerek kolejen üretimini arttırmaktadır. Böylece cilt alt tabakası harekete geçerek hücre yenilenmesi gerçekleştirilmektedir.Estetik ameliyatlar artık günümüz koşullarında ağrı ve acı duymadan gerçekleştirilen operasyonlardır.  Tüm yüz bölgesi ile birlikte, burun ameliyatı, alın ve kaş germe operasyonu, yanak toplama ameliyatı gibi işlemler de aynı anda yapılabilmektedir. Bu tarz işlemlerde yine ileri teknolojik cihazlar ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?