Burun Estetiğine Hazırlık
ANA SAYFA 9 Burun Estetiği 9 Burun Estetiğine Hazırlık

Burun estetiği öncesi ilk yapılacak iş, bir plastik cerrah ile görüşmek olmalıdır. Muayeneyi takiben doktorla olası burun şekli konusunda konuşmak ve hatta bilgisayar ortamında ameliyat sonrasındaki burun şekli konusunda tasarım yapmak gerekir. Bu görüşmede hasta beklentilerini açık bir şekilde anlatmalı, doktor ise yapabileceklerini ve yapamayacaklarını anlatmalı böylece beklentiler gerçekçi bir boyutta şekillendirilmelidir. Sağlık probleminiz veya kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirin. Genelde ameliyat öncesi sigarayı bırakmayı öneririz, eğer bunu yapamayacaksanız en azından azaltmayı denemelisiniz.

Ameliyat öncesi dönemde sağlığınıza dikkat edin, zira nezle, grip, sinüzit gibi bir durumda ameliyatınız ertelenecektir.

Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlar, ameliyatta aşırı kanamaya ve morarmaya yol açabilir, bu nedenle başta Aspirin olmak üzere tüm kan sulandırıcı ilaçlar, E vitamini, Ginko Biloba, Omega 3, Coenzim Q10 içeren haplar, ameliyattan 2 hafta önce bırakılmalıdır. Kan sulandırıcı özelliği olan kirazın tüketimi de sınırlandırılmalıdır.

Ameliyattan bir gün önce veya şartlar gerektirdiği takdirde ameliyat sabahı hastanede bazı tahliller yapılacak ve size narkoz verecek anestezi uzmanı tarafından muayene edileceksiniz.

​Burun estetiği ameliyatı saatinden 6-8 saat kadar önce aç-susuz olmanız gerekmektedir. Narkozdan ayılırken bulantı ve kusmanız olursa midenizin boş olması, olası bazı sıkıntıları önlemek için gereklidir. Genellikle ameliyattan sonra 6 saat kadar daha aç kalmanız gerekecek ancak bu süre boyunca vücudunuzun sıvı ve enerji gereksinimi serumlar yardımıyla sağlanacaktır.

​Burun estetiği ameliyatı sabahı banyo yapmanız tavsiye edilir, bu hem antisepsi hem de burun estetiği ameliyatı sonrası dönemde kendi rahatlığınız için gereklidir. Hastaneye giderken vücudunuzda krem, nemlendirici, tırnaklarınızda oje olmamasına dikkkat etmelisiniz. Ayrıca ameliyata giderken takı, mücevher, saat, toka ve benzerlerinin çıkarılmış olmasına özen gösteriniz. Adetli olmak bu ameliyata engel değildir.

​Burun estetiği ameliyatına gelirken, önden düğmeli veya fermuarlı, giyip çıkarması kolay olacak (gömlek veya eşofman tarzı) kıyafetler tercih etmeniz önerilir. Burunda alçı varken bu tip kıyafetlerin giyilip çıkarılması daha kolay olacaktır.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir ve Ne Amaçlanır?

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir ve Ne Amaçlanır?

Burun estetiği ameliyatı tıp terminolojisindeki diğer ismiyle rinoplasti, burnun estetik normlara ve yüzün diğer kısımlarında bulunan duyu organlarıyla görünümünü uyumlu hale getirmek ve kişinin kendine olan güveni ile beden algısını olumlu yönde değiştirmek için...

Yüz şekline Göre Burun Estetiği

Yüz şekline Göre Burun Estetiği

Hemen hemen hepimizin yaşadığı problemlerden biridir burun. Bazılarımız nefes almada zorluk çeker, bazılarımız ise tamamen görünümünden hoşlanmaz. Burun nedenle burun estetik ameliyatlarına yönelmekteyiz. Burun ile ilgili bir çok estetik ameliyat yapılmaktadır. Ancak...

Neden Burun Estetiği?

Neden Burun Estetiği?

Hemen hemen hepimizin yaşadığı problemlerden biridir burun. Bazılarımız nefes almada zorluk çeker, bazılarımız ise tamamen görünümünden hoşlanmaz ve toplum tarafından dışalanıp, alay konusu olabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı yeni bir burunun oluşmasına neden...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?