Jinekomasti İstanbul
ANA SAYFA 9 Jinekomasti İstanbul

Nedeni kesin olarak bulunmamakla birlikte jinekomasti erkeklerde endokrin sisteminin bozukluğundan kaynaklanır. Endokrin sistemdeki östrojenler / androjenler oranındaki artışa yol açan rahatsızlıkların jinekomasti gelişiminden sorumlu olduğu düşünülmektedir. Bu durum erkeklerde meme dokusunun büyümesine ve şişmesine neden olur. Erkek gözğüsleri kadınlarda olduğu gelişim göstermemkle birlikte bir mem doksuyla doğarlar.

Jinekomasti erkeklerin %70 ini ergenlik dönemlerinde belirli bir dereye kadar etkiler. Ancak çoğu udurmda belirgin değildir ve ergenlik dönemin ardından son bulabilir.Sadece ergenlik döneminde her yaşta ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır.
Gelişim genellikle pubertal değişikliklerle ilişkilidir; Erkekler için bir psikolojik sıkıntı kaynağına dönüşmesi muhtemeldir.
Bununla birlikte pubertal jinekomasti vakalarının% 75’inde tedavi başlangıcından iki yıl sonra iyileşme gözlemlenir.

JİNEKOMASTİ’NİN CERRAHİ TEDAVİSİ

Jinekomasti estetik operasyonunun amacı aşırı büyümüş veya feminen şekilde gelişen gelişmiş göğüsleri yüzünden sıkıntı çeken erkeklerin meme boyutu ve biçimini düzetlmektir.
Bu operasyon genelde liposuction (vakumla yağ alma) yöntemlerini ve estetik cerrahi prosedürlerinin bir kombinasyonu şeklinde gelişir. Glandüler bir doku tabakası oluşmamışsa ve düzeltme derecesi düşükse sadece yağ alma ile giderilebilir. Yetenkli bir cerrah tarafından tedavi edildiğinde jinekomasti güvenli bir şekilde tedavi edilebilir veya düzeltilebilir. Tüm dünyada bir çok erkeğin başvurduğu bu yöntem ile hastalar sonuçlardan memnun kalarak ayrılıyor.

 

JİNEKOMASTİ TEKNİKLERİ

Amaç ise kişinin aşırı büyümüş göğüslerini ve bu şişmeden oluşan meme başı veya areola deformitelerini düzeltmektir. Cerrahi seçenekler liposuction veya eksizyon(dokunun cerrahi olarak alınması) veya iki yaklaşımın bir kombinasyonu bulunmaktadır. Glandüler göğüs dokusu ise yağlı dokudan daha yoğundur ve liposuction için uygun değildir.
Cerrahi seçim tekniği ve tekniğe yaklaşım göğüsün büyüme boyutu sizin biiyolojik durumunuz yaşınız olmak üzere bir çok farklı detaya bağlıdır.

WEBSTER TEKNİĞİ

Amaç ise kişinin aşırı büyümüş göğüslerini ve bu şişmeden oluşan meme başı veya areola deformitelerini düzeltmektir. Cerrahi seçenekler liposuction veya eksizyon(dokunun cerrahi olarak alınması) veya iki yaklaşımın bir kombinasyonu bulunmaktadır. Glandüler göğüs dokusu ise yağlı dokudan daha yoğundur ve liposuction için uygun değildir.
Cerrahi seçim tekniği ve tekniğe yaklaşım göğüsün büyüme boyutu sizin biiyolojik durumunuz yaşınız olmak üzere bir çok farklı detaya bağlıdır.

PULL-THROUGH TEKNİĞİ

Minimal invaziv yani kesi içeren teknikler jinekomasti cerrahi prosedürleri içinde popülarite kazanmıştır.
“Pull-Through” denilen teknikte, areolar (mem ucunun çevresindeki doku) kenarında çok küçük bir kesi (yaklaşık 5 mm) yapılır. Liposuction işleminden sonra, üstteki areoladan gelen bez dokusu kesiden çekilir. Bu işlemin en büyük avantajı küçük insizyondur (ameliyat kesisi).
Ancak bu teknik her hasta için uygun olamayabilir. Bu tekniğin uygunluğu cerrahınız belirleyecektir.

ULTRASONİK LİPOSUCTİON

Bu Yöntem jinekomasti düzeltme sonuçlarını iyileştirmiştir. Liposuction destekli göğüs küçültme işleminde, kan tedarikinin, meme başı distorsiyonunun ve makas tabakasının daha az tehlikeye atılması söz konusudur.
Ek olarak, ameliyat sonrası komplikasyonlar bu teknikle açık cerrahi rezeksiyona göre daha azdır; Bununla birlikte, liposuction destekli göğüs küçültme, glandüler jinekomastiyi düzeltmek için etkili değildir. Ameliyattan önce göğsünüzün yağlı ve glandüler bileşenleri değerlendirilmelidir.
Az sayıda hasta, sadece liposuction ile yeterince tedavi edilebilir.

 

Jinekomasti İçin İyi Bir Aday mısınız?

Göğüslerinizin boyutlarına veya görünümlerine karşı mutsuz musunuz?
Göğüsleriniz yüzünden fiziksel rahatsızlık çekiyor musunuz?
Cildinizin esnekliği iyi mi? Başarılı jinekomasti ameliyatı, fazla cildi cerrahi olarak çıkarıldıktan sonra yeterli cilt gerginliği içerir.Yaşı 50 veya daha büyük ise, cildinizde ciddi güneş (yanığı) hasarına sahip seniz, çok fazla gergin izi olan veya gastrik bypass ameliyatı geçirdiyseniz göğüsleriniz iyi kontraksiyon için cildiniz gerekli elastikiyetten yoksun olabilir.
Diyet ve egzersiz yaparak göğüsleriniz boyutunu düzeltmeyi başaramadınız mı?
Çok fazla kilolu değilseniz: Ameliyat bunu düzeltmeye yardımcı olsada sonuçlar o kadar da iyi olmayacaktır. Bu nedenle, ideal vücüt ağırlarınızın ortlama 40 kilo üzerinde olmamaya özen göstermelisiniz.
Alkol, uyuşturucu ve tütün benzerlerini fazla tüketmiyorsanız: Esrar, steroidler ya da alkollü içkiler aşırı derecede kullanmazsınız (bu maddelerin jinekomastiye neden olabileceği teorisi vardır).

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?