Jinekomasti Fiyatları
ANA SAYFA 9 Jinekomasti 9 Jinekomasti Fiyatları

Jinekomasti ameliyatı fiyatları hastanın muhayenesinden sonra belirleniz yapan cerrah ve hastaneye göre değişkenlik gösterir.

Jinekomasti, aşağıda da açıklayacağımız sebeplerden dolayı erkek memesinin kadınsı özellikler kazanması, hızla büyümesi olayıdır. Bu hastalığın sebepler genel olarak hormonal değişiklikler, stres ve psikolojik sorunlardır.  Bu büyüme, genel olarak göğüslerin vücutta salgılanan hormonların değişmesinden sonra hızla yağlanması ve gelişim göstermesi ile oluşur. Fakat halk arasında bilindiği gibi erkek göğüs kaslarının gelişmesi jinekomasti olarak adlandırılamaz.

Jinekomasti çoğunlukla hormonlardan veya kullanılan ilaçların yan etkilerinden dolayı ortaya çıkmaktadır.  Erkeklerde hormonların değişmesinin en yaygın olduğu ergenlik dönemlerinde ortalama olarak %40 erkekte görülmektedir. Bu çağın devamında ergen erkeklerde vücudun gelişimini sürdürdüğü süreçte de %65 oranında jinekomasti görüldüğü binmektedir.  Ergenlikten sonra vücut değerlerinin sabitlenmesi ile birlikte bu vakaların çoğunluğu tekrar düzelmiştir. Ergenlik sürecinden sonra düzelmeyen jinekomasti vakalarının çoğunluğu zaten yağlanarak kadınsı görünüme sahip olunan göğsün alınan kilolarla yağları yakamama durumlarında görülmektedir.

Jinekomastinin düzeltilmesi, tedavisi genel olarak hastalığın iki ila dört yıl içinde kendiliğinden düzelmesinin beklendiği sırada kilolara, kullanılan ilaçlara ve hormon değerlerine dikkat edilmesi ve sürekli kontrolünün sağlanmasıdır.  Fakat kendiliğinden düzelmeyen jinekomasti durumlarında tek çözüm ameliyattır.

Bu ameliyat, öncelikle meme üzerinde hangi dokunun büyüdüğü, büyüyen dokuya sebep olan hormon ve büyümenin derecesi tespit edildikten sonra gerçekleşir. Ameliyattan önce gerekli diyetler uygulanmaya başlar ve ameliyat esnasında daha önceden tespit edilen büyüyen meme dokusunun fazlalık kesimlerinin kesilip alınması ile devam edilir. Bu teknik, sadece meme bezlerinde meydana gelen büyüme durumlarında uygulanır. Aşırı yağlanma ve memenin kilolardan sonra oluşan yağlanma durumlarında ise jinekomasti tedavisi, liposuction uygulanarak sağlanır. Fakat liposuction sonrasında alınan yağlardan dolayı memenin sarkmaması için ameliyata ek olarak cilt gerdirme operasyonları da uygulanmaktadır.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Jinekomasti Nedenleri Nelerdir?

Jinekomasti Nedenleri Nelerdir?

Jinekomasti terimi Yunanca gynec (kadınsı, feminen) ve mastos (meme) kelimelerinden köken alır; Erkek meme dokusunun herhangi bir nedenle aşırı büyümesini ifade eder. Erkek meme dokusu da kadın memesi gibi süt sentezleyen bezler ve kanallar (glandüler doku) ve yağ...

Jinekomasti Nedir ve Tedavi Şekilleri

Jinekomasti Nedir ve Tedavi Şekilleri

Jinekomasti, erkeklerde aşırı emme büyümesi olarak adlandırılmaktadır. Yani başka bir deyimle erkek memesinin kadınsı özellikler göstermesidir. Bunun en büyük sebebi, aşırı kilo alma, hormonların sebep olduğu değişimler ve aşırı strestir. Günümüzde yoğun çalışma...

Jinekomasti Tedavisi İstanbul

Jinekomasti Tedavisi İstanbul

Jinekomasti,  erkeklerde meme büyümesi olarak adlandırılan ve çağımızda sıklıkla görülen bir olaydır. Bunun ana nedeni hormonal bozukluklar, aşırı yağlanma ve kalıtsal olarak aktarılan genlerdir. Bu durum ameliyatla kolaylıkla giderilebilmektedir. Meme küçültme adı...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?