Meme estetiği ameliyatı sonrası yapılması gerekenler
ANA SAYFA 9 Meme Estetiği 9 Meme estetiği ameliyatı sonrası yapılması gerekenler

Meme estetiği ameliyatlarından sonrası yapılması gerekenler kısaca şöyle olmalıdır, ilk iki haftalık süreçte sırt üstü yatılmalı, ilk iki gün boyunca kollar mümkün olduğunca az kullanılmalıdır.

Meme estetiği ameliyatları sonrasında Estetik cerrahi uzmanlarının uyulmasını istediği tüm kurallara harfiyen uyulmalı ayrıca kanı sulandırıcı etkisinden dolayı en az 45 gün boyunca hiçbir şekilde aspirin kullanılmamalıdır.

Meme estetiği ameliyatı sonrası1 hafta sonra çok ağır olmayan işler yapılmaya başlanabilir, Meme estetiği ameliyatından 1 hafta sonrasında ameliyat bölgesinde oluşan morluk ve şişlikler azalacağı gibi meme bölgesinde azalan duyu hissi geri dönecektir. Meme estetiği ameliyatlarından birkaç ay sonra memeler en son ve doğal şeklini alır ve ameliyat esnasında oluşan kesi izleri olabildiğince azalır. Meme estetiği ameliyatı sonrası belli bir süre sorma memelerin sarkmasını engellemek amacıyla sütyen kullanılmalıdır.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Jinekomasti Nedir ve Tedavi Şekilleri

Jinekomasti Nedir ve Tedavi Şekilleri

Jinekomasti, erkeklerde aşırı emme büyümesi olarak adlandırılmaktadır. Yani başka bir deyimle erkek memesinin kadınsı özellikler göstermesidir. Bunun en büyük sebebi, aşırı kilo alma, hormonların sebep olduğu değişimler ve aşırı strestir. Günümüzde yoğun çalışma...

Jinekomasti İstanbul

Jinekomasti İstanbul

Jinekomasti, erkeklerde anormal meme büyümesi demektir. Sözcük, Yunanca gyne (kadın) ve mastos (meme) kelimelerinin birleşmesinden oluşturulmuştur. Sebebi tam olarak bilinmemekle beraber, birden çok sebebi olabileceği düşünülmektedir. Genellikle seks hormonlarındaki...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?