Meme küçültme ameliyatı için uygun bir aday mıyım?
ANA SAYFA 9 Meme Küçültme 9 Meme küçültme ameliyatı için uygun bir aday mıyım?

Kadınlarda memenin büyümesi yada büyük memenin olması birden fazla sebebi olabilir. Bunlar hamilelik, genetik, kilo değişikliği yada hormonal sebeplerden dolayı meme büyük olabilir. Büyük ve sarkık göğüsler bayanlarda bir takım sorunlara neden olabilir. Meme küçültme ameliyatlarında doğal, vücutla orantılı ve olası olduğunca simetrik bir görünüm amaçlanır. Meme estetiği ameliyatları ile daha dik, küçük ve dolgun göğüslere sahip olabilirsiniz. Meme küçültme ameliyatları göğüslerin büyümesi tamamlandıktan sonra herhangi bir sürede yapılabilir.

Meme küçültme ameliyatı için uygun bir aday mıyım?
  • Genel beden yapınıza yönelik göğüsleriniz büyük ise
  • Göğüs büyüklüğüne bağlı günlük hayat kalitenizin azaldığını hissediyorsanız
  • Meme büyüklüğüne bağlı sırt, boyun ve omuz ağrılarınız oluyorsa
  • Sütyen askılarına bağlı omuzlarda derin izler oluşuyorsa
  • Meme altlarında tekrarlayan kızarıklık ve pişikler oluşuyorsa
  • Göğüslerin büyük olmasına bağlı giysi seçiminde sorun yaşıyorsanız
  • Memeler aralarında büyüklük farkı varsa
  • Göğüslerinizdeki sarkmaya bağlı meme başları aşağıya bakıyorsa
  • Göğüslerinizin büyük olmasına bağlı olarak ruhsal olarak huzursuzluk hissediyor ve bundan dolayı kendinizle barışık değilseniz meme küçültme ameliyatı için uygun aday olabilirsiniz. Bu konuda bir plastik cerrahın önerilerini alabilirsiniz.

 

Meme küçültme ameliyatının hamilelik ve emzirme ile ilişkisi

Meme küçültme ameliyatı  sonrasında emzirmenin etkilenip etkilenmeyeceği veya ne kadar etkileneceği seçilecek ameliyat yoluna yönelik çeşitlilik göstermesine nazaran, böyle bir ameliyat geçirmediği takdirde sütü az olan, sütten erken kesilen veya hiç sütü gelmeyen bayanların da olduğunu bilmek gerekir.

Meme Estetiği Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatlarının çeşitli teknikleri mevcuttur. Bu tekniklerin cerrahlar arasındaki veya zaman arasında kullanımına yönelik popülerliği değişiktir. Bu ameliyatı düşünen kimselerin tekrardan bütün estetik ameliyatlarda olduğu benzeri ne istediğini ve bu ameliyattan neler beklediğini doktoru ile net olarak paylaşması önemlidir. Göğüslerin bir sürü pek küçültülmesi kilolu kimselerde hoş imaj vermeyebilir. Ameliyat sonucu görünüm genel vücut yapısı göz önüne alınarak tasarlanmalıdır. Ameliyat sonrasında nasıl bir iz kalacağı kullanılacak tekniğe yönelik çeşitlilik göstereceğinden, hangi ameliyat tekniğinin tercih edileceği konusunda ameliyatınızı gerçekleştirecek cerrahınızdan aydınlatıcı veriler almalısınız.

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat süresi değişkenlik göstermekle beraber 3-4 saat sürmektedir. Ameliyattan sonra 1, bazen 2 gün hastanede kalmanız gerekir.

Meme Küçültme Estetiği Ameliyat sonrası

Pansumanlar ardından doktorunuzun önereceği büyüklük ve cinste sütyen kullanmanız gerekecektir. Ameliyat izleri zamanla solmakta, uzunca dönemde de oldukça silinmektedir. Simetri ya da herhangi bir sorun olduğunda küçük düzeltmeler yapılabilir.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Meme Küçültme Ameliyatı ve Fiyatları

Meme Küçültme Ameliyatı ve Fiyatları

Estetik problemlerin dışında tıbbı nedenlerle de meme küçültme ameliyatı yapılmaktadır. Meme büyüklüğü ve ağırlığına bağlı olarak vücudun öne doğru eğilmesi, sırt ve omurga ağrıları, kemik deformasyonları, meme altında gelişen pişik , büyüklüğünden dolayı fiziksel...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?