Meme küçültme ameliyatının riskleri nelerdir?
ANA SAYFA 9 Meme Küçültme 9 Meme küçültme ameliyatının riskleri nelerdir?

Estetik problemlerin dışında tıbbı nedenlerle de meme küçültme ameliyatı yapılmaktadır. Meme büyüklüğü ve ağırlığına bağlı olarak vücudun öne doğru eğilmesi, sırt ve omurga ağrıları, kemik deformasyonları, meme altında gelişen pişik , büyüklüğünden dolayı fiziksel aktiviteleriniz kısıtlanıyorsa veya uygun giysi bulamada sıkıntı yaşama gibi durumda cerrahi işlem ile meme dokusunu küçültmek mümkündür.

Estetik meme küçültme ameliyatında büyük olan meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilir. Fazla meme dokusu ve üzerindeki deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere taşınır. böylece daha küçük, dik ve daha sıkı bir meme elde edilmektedir.

Ameliyat genel anestezi ile yapılır. Ortalama 2,5– 3 saat sürer.

Meme küçültme ameliyatları kaç yaşından itibaren yapılır?

Meme gelişimini bitirdikten sonra yapmayı uygun olanıdır.

Meme küçültme ameliyatı kanser riskini artırır mı?

Meme küçültme ameliyatı göğüs kanseri riskini artırmaz.

Meme küçültme ameliyatında iz olur mu?

Evet izli bir ameliyattır. Seçilecek yönteme göre değişmekle birlikte genellike ters T şeklinde bir iziniz olur. İzler de sütyenin ya da mayonun altında gizlenecek şekilde planlanır ve zamanla vücudun rengini alarak dikkat çekmez.

Meme küçültme ameliyatının riskleri nelerdir?

Her operasyonda olduğu gibi kanama ve enfeksiyon görülebilir. Küçük kan sızmalarını vücut dışına almak için ameliyat sırasında küçük drenler konur. Enfeksiyon için önlem olması için de hastaya antibiyotik verilir. Meme başında beslenme problemleri olabilir, ancak tekniklerdeki gelişme sayesinde ve hastanın durumuna uygun tekniğin kullanılması ile günümüzde pek rastlanan bir problem değildir. Meme başında geçici his kaybı olabilir. Bu durum çoğu hastada geçici bir durumdur ancak bazen kalıcı hale gelebilir.

Meme küçültme ameliyatı sonrası emzirebilir miyim?

Meme küçültme ameliyatlarında emzirebilme açısından süt kanalları ve sür bezleri olabildiğince korunur.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Meme Küçültme Ameliyatı ve Fiyatları

Meme Küçültme Ameliyatı ve Fiyatları

Estetik problemlerin dışında tıbbı nedenlerle de meme küçültme ameliyatı yapılmaktadır. Meme büyüklüğü ve ağırlığına bağlı olarak vücudun öne doğru eğilmesi, sırt ve omurga ağrıları, kemik deformasyonları, meme altında gelişen pişik , büyüklüğünden dolayı fiziksel...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?