Meme Küçültme Estetiğinde İdeal Ölçü Nedir?
ANA SAYFA 9 Meme Estetiği 9 Meme Küçültme Estetiğinde İdeal Ölçü Nedir?

Genetik faktörler, hormonal değişiklikler, geçirilen bazı hastalıklar, kilo değişiklikleri, emzirme ve yerçekimi etkisi ile memelerde büyüme ve bu büyümeye bağlı sarkmalar görülebilir. Göğüslerdeki büyüme ile estetik görünüm kaybının yanında memelerin dinamikliği ve sıkılığı da kaybolur. Meme küçültme rekontrüktif bir ameliyat olup; kadınlarda dış görünümü düzeltmek amacıyla da tercih edilen estetik cerrahi operasyondur.

Vücudun diğer parçaları ile orantılı olarak değerlendirildiğinde büyümüş olan göğüsler kadın için her anlamda kaçınma ve çekinme hali yaratır. Aşırı büyük memelerin kadında fiziksel ve psikolojik tahribatı söz konusudur. Fiziksel açıdan büyük göğüsler yerçekiminin de etkisi ile vücudun öne doğru eğilmesini arttırarak kamburlaşmaya sebebiyet verebilir. Boyun, omuz, sırt ağrıları görülürken göğüs altında kızarıklık, kaşıntı, kötü koku gibi kişisel hijyen ile ilgili problemler oluşabilir. Kişi sporsal aktivitelerden kaçınır. Bedenini saklama isteği ile bol kıyafetler giyer, plaj sezonunda ise mayo giymekten çekinir. Her anlamda yaşanan bu saymış olduğumuz tüm sıkıntılar ve çekinceler devam eden zamanla gelecek olan psikolojik bir travmanın habercisi olabileceği unutulmamalıdır.

Meme küçültme estetiğinde ideal dediğimiz ölçü; göğüslerin vücut boyutu ile genel görünümdeki orantıların hesaplanarak meme ebadının planlanması, şekillendirmesi ve ihtiyaç varsa dikleştirmesidir. Bazı genç kızlarda özellikle genetik yatkınlık nedeniyle memeler aşırı büyük olabilir. Estetik cerrahideki tıbbi gelişmeler sayesinde bu kişilere yaşanabilecek tüm sıkıntıların önünü alabilmek için erken yaşlarda bile (16-17 yaş) meme küçültme ameliyatı yapılabilir. Emzirmeyi düşünen genç yaştaki kadınların bu konuda rahat olabilmeleri için birçok ameliyat tekniği geliştirilmiştir. Meme küçültme estetiği ameliyatı; her kadına aynı teknikle ameliyat yapılmamaktadır. Meme boyutu, şekli ve sarkıklığına göre farklı türden meme küçültme estetiği planlaması yapılabilir. Meme küçültme estetiğinde; memelerin büyüklüğü, şekli, derinin durumu, yaş, evlilik ve çocuk sahibi olup olunmadığı, meme başının yeri gibi faktörlerin ameliyat öncesinde bilinmesi bu nedenle önem arz etmektedir.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Jinekomasti Nedir ve Tedavi Şekilleri

Jinekomasti Nedir ve Tedavi Şekilleri

Jinekomasti, erkeklerde aşırı emme büyümesi olarak adlandırılmaktadır. Yani başka bir deyimle erkek memesinin kadınsı özellikler göstermesidir. Bunun en büyük sebebi, aşırı kilo alma, hormonların sebep olduğu değişimler ve aşırı strestir. Günümüzde yoğun çalışma...

Jinekomasti İstanbul

Jinekomasti İstanbul

Jinekomasti, erkeklerde anormal meme büyümesi demektir. Sözcük, Yunanca gyne (kadın) ve mastos (meme) kelimelerinin birleşmesinden oluşturulmuştur. Sebebi tam olarak bilinmemekle beraber, birden çok sebebi olabileceği düşünülmektedir. Genellikle seks hormonlarındaki...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?