Neden Meme Estetiği ?
ANA SAYFA 9 Meme Estetiği 9 Neden Meme Estetiği ?

Memelerin yaşlanmayla birlikte deforme olması, memelerin şeklinin ve büyüklüğünün değişkenlik göstermesine sebep olur. Memelerde sarkmaların ve deformasyonların oluşmasında yer çekiminin de ciddi oranda etkisi bulunmaktadır.

Yaşlanmayla birlikte kadınlar deforme olmuş ve sarkık memelerinden şikâyet etmekteyken genç yaştaki kadınlarda ise en sık görülen sorun meme küçüklüğüdür.

Deforme olmuş, sarkmış memeleri dikleştirmek, büyük memeleri küçültmek veya küçük memeleri büyütmek amacıyla yapılmakta olan meme estetiği ameliyatları burun estetiği ameliyatından sonra en yaygın olarak yapılmakta olan ve en başarılı sonuçları veren estetik ameliyat türüdür.

Vücutla uyumlu güzel memelere sahip olunabilmesi yapılmakta olunan meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatlarının estetik cerrahi merkezlerinde estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir.

Meme Asimetrisi

Meme asimetrisi, memelerin boyutlarının eşit olmaması anlamına gelmektedir. Vücudumuzdaki çift olan organlar genelde birbirine eşit değildir. Milimetrikte olsa farklılıklar vardır.

Özellikle meme büyüdükçe memelerdeki bu eşitsizlik daha da belirgin hale gelebilmektedir.  Kadınların %90’nında meme farklıdır ama bu asimetrinin özel bir şekil oluşturduğu bazı deformiteler vardır. Meme başı diğerine göre ufak olabilir ya da meme dokusu hacmi küçük olabilir. Bir de meme tabanı dar olup meme başı büyük silindir şeklinde olabilir. Bunların dışında doğuştan bir göğüs kasının da gelişmediği durumlarda vardır.

Kısacası iki meme arasındaki meme başı açısından 1 cm fark varsa asimetrik olarak kabul edilebilir. Hacim olarak da birinin biraz daha büyük veya küçük olması tabi ki hastayı rahatsız edecektir.Bu durumda meme estetiği  uygulanması gereklidir.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Jinekomasti Nedir ve Tedavi Şekilleri

Jinekomasti Nedir ve Tedavi Şekilleri

Jinekomasti, erkeklerde aşırı emme büyümesi olarak adlandırılmaktadır. Yani başka bir deyimle erkek memesinin kadınsı özellikler göstermesidir. Bunun en büyük sebebi, aşırı kilo alma, hormonların sebep olduğu değişimler ve aşırı strestir. Günümüzde yoğun çalışma...

Jinekomasti İstanbul

Jinekomasti İstanbul

Jinekomasti, erkeklerde anormal meme büyümesi demektir. Sözcük, Yunanca gyne (kadın) ve mastos (meme) kelimelerinin birleşmesinden oluşturulmuştur. Sebebi tam olarak bilinmemekle beraber, birden çok sebebi olabileceği düşünülmektedir. Genellikle seks hormonlarındaki...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?