Estetik Ameliyata Uygun Musunuz?
ANA SAYFA 9 Burun Estetiği 9 Estetik Ameliyata Uygun Musunuz?

Estetik bir ameliyata karar verirken çıkış noktası kişinin kendisi olmalıdır. Bir başkası istediği için (bu en yakınınız, eşiniz veya bir arkadaşınız bile olsa) estetik ameliyat olmamanızı öneririm. Anlık kararlar ameliyata karar verirken sağlıklı bir davranış biçimi olarak kabul edilmez. Bir münakaşa sırasında karşı tarafın bedensel bir kusurunuzu dile getirmesi sizi bir estetik ameliyata sevk etmemelidir. Karı-koca arası anlaşmazlıklar da bir estetik ameliyatın nedeni olmamalıdır. (Örneğin aldatıldığını öğrenen bir kadının eşine daha çekici görünmek kaygısı ile ameliyata karar vermesi gibi)

Sağlıksız ameliyat kararlarının bir diğer örneği ise depresyon durumlarında alınan ameliyat kararlarıdır. Kişi içinde bulunduğu karamsar durumdan çıkış için bedensel bir değişiklikten medet ummamalıdır.

Hayatta karşılaştığımız sorunların üst üste geldiği ve bizi soluksuz bıraktığı anlar olabilir. Bu durumdan kurtulmamız için estetik ameliyat çözüm olmayacaktır. Çünkü tüm bu sorunların sebebi vücut kusurlarımız değildir. Tüm bu bahsedilen durumlarda yapılan estetik ameliyatlarının sonucu ne kadar iyi olursa olsun çıkış noktası yanlış olduğu için kişiyi mutlu etmeyecektir.

Doktorunuzla neden estetik ameliyat olmak istediğinizi konuşun, belki bu konuşma sizi bilinçaltınızla yüzleştirecektir. Bir estetik ameliyat vücudunuzda kalıcı değişikliklere yol açaçaktır. Bu değişiklikler her ne kadar olumlu da olsa , psikolojik olarak buna hazır olduğunuzdan emin olmalısınız.

Estetik ameliyat sonucu konusunda beklentilerinizin gerçekçi olması gerekir. Yüzünüze veya vücudunuza yakışmayacak nitelikte beklentileriniz varsa doktorunuz sizi uyaracak ve beklentilerinizi makul sınırlara taşımanızı isteyecektir. Bu durum ameliyat sonrası dönemde hayal kırıklığı yaşamamanız için çok önemlidir.

Hasta beklentisi ile doktorun yapabileceklerinin örtüşmesi başarıyı getirir. Bu nedenle hasta doktor ilişkişi çok önemlidir ve sadece hastanın muayenesi ile sınırlı kalmayıp, ameliyat, beklentiler, ameliyata karar vermeyi sağlayan etkenler konusunda uzun görüşmeleri de içermelidir.

Bütün bu genel bilgilerin yanısıra bazı estetik ameliyatlara özgü uygunluk kriterleri de vardır;

Estetik ameliyatlarda en iyi sonuç doğru hastaya doğru zamanda yapılan doğru ameliyatla elde edilir…

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir ve Ne Amaçlanır?

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir ve Ne Amaçlanır?

Burun estetiği ameliyatı tıp terminolojisindeki diğer ismiyle rinoplasti, burnun estetik normlara ve yüzün diğer kısımlarında bulunan duyu organlarıyla görünümünü uyumlu hale getirmek ve kişinin kendine olan güveni ile beden algısını olumlu yönde değiştirmek için...

Yüz şekline Göre Burun Estetiği

Yüz şekline Göre Burun Estetiği

Hemen hemen hepimizin yaşadığı problemlerden biridir burun. Bazılarımız nefes almada zorluk çeker, bazılarımız ise tamamen görünümünden hoşlanmaz. Burun nedenle burun estetik ameliyatlarına yönelmekteyiz. Burun ile ilgili bir çok estetik ameliyat yapılmaktadır. Ancak...

Neden Burun Estetiği?

Neden Burun Estetiği?

Hemen hemen hepimizin yaşadığı problemlerden biridir burun. Bazılarımız nefes almada zorluk çeker, bazılarımız ise tamamen görünümünden hoşlanmaz ve toplum tarafından dışalanıp, alay konusu olabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı yeni bir burunun oluşmasına neden...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?