Estetikle Burun Küçültme Nasıl Yapılır?
ANA SAYFA 9 Burun Estetiği 9 Estetikle Burun Küçültme Nasıl Yapılır?

Yüze bakıldığında ilk bakışta göze burnumuz dikkat çeker. Bazı kişiler burun estetiği yaptırarak kendilerine değişiklik katarlar. Eskiden estetik burun ameliyatı deyince aklımıza kemiği oyuk, ucu kalkık ve delikleri büyümüş, ameliyat olduğu hemen belli olan bir burun şekli gelirdi. Fakat günümüzde bu anlayış değişerek; yüz hatları ile uyumlu ve orantılı olan, ayrıca ameliyat olduğu belli olmayan burun estetikleri daha çok tercih edilmeye ve yapılmaya başlanmıştır. Estetik burun ameliyatının yapılış amacı günümüzde yüz yakışan bir burun görüntüsü elde etmek olmuştur. Burun estetiği ile kimi zaman olumlu değişikliğin kişinin neredeyse tüm hayatına yansıyabilir.

Estetikle Burun Küçültme; burun yapısının şekil, boyut ve orantı açısından 3 boyutlu olarak değiştirilmesi şeklinde yapılır. Genelde burun yapısı normalden daha büyük kişilerin ya da estetik ve güzel görünüm kaygısında kapılan kişilerin yaptırdığı ve teknik açıdan da çok büyük deneyim gerektiren ameliyatlardan biridir. Genel anestezi ile yapılmaktadır.

Estetikle Burun Küçültme genel anestezi ile yapılan ortalama 2 saat süren bir ameliyattır. Bu ameliyattan sonra hastanın ağrı ve acı çekmemesi istenir. Ameliyat sonrasında göz altlarında şişme ve morarma gerçekleşebilir. Genelde burun estetiği iyileşme süreci 1 hafta gibi bir sürede geçmektedir. Kişiler 24 saatte hastanede göz altında kalarak kontrol edilirler. 1 gün sonrasında hasta, hastaneden taburcu edilebilir.
Estetikle Burun Küçültme edavisi evde stetil şartlarda devam eder. Doktor tarafından belirtilen zamanlarda burunda yer alan eklentiler, kişi tarafından temizlenmelidir. Belli aralıklarla doktor kontrolüne gidilmesi de gereklidir. Yaklaşık 15 gün gibi bir süreçte burunda yer alan tüm atel ve bantlar doktor tarafından alınır. Kişinin burun görünümü yavaş yavaş fark edilir. Fakat kesin sonuç 6-12 ay arasında net olarak farkedilmeye başlanır.

Dolguyla Burun Estetiği Uygulaması Nedir?

Dolgu ile Burun Estetiği uygulaması; burun bölgesinde estetik cerrahların yüzün çeşitli kısımlarında yüz gençleştirme ve ameliyatsız yüz estetiği uygulamalarında kullandıkları dolguları kullanarak yapılması işlemidir. Kısaca bu yapılan işlem bir yüz dolgusu uygulamasıdır. Bu uygulama ameliyatsız estetik uygulamaları içerisinde yer almaktadır. Böylelikle yüz dolgusu yapılırken dikkat edilen prensipler, bu uygulama için de geçerli olmaktadır. Burun dolgusu işlemi ameliyatsız olduğu için genel anestezi de gerektirmez. Yapılan dolgu miktarına ve yaptıran kişinin biyolojik süreçlerine bağlı olarak kalıcılık süresi değişebilir. Kalıcılık süresi 6-18 ay arasındadır. Burun dolgusu ameliyatı 10-15 dakika içinde gerçekleştirilmektedir.

Kemerli Burun Ameliyatı Nedir?

Kemerli burun ameliyatı burnun;

1-Kemik kalınlığı,
2-Kıkırdak yapısı incelendikten sonra yapılır.

Yani ameliyat öncesi yüz ölçülerine uygun olarak bir simülasyon çizimi yapılmaktadır. Doktorun tespitleri sonucu ve kişinin beklentilerine bağlı olarak burun kemerine törpü uygulanması yapılır. Bu uygulama cerrahi işlem gerektirmektedir. Törpü işlemi sonunda burun ucu eski formunu korumazsa burun ucunun uzatılması veya burun ucunun yukarıya kaldırılması işlemleri de yapılmaktadır.

Tüm bu hizmetleri merkezimizden alabilirsiniz. Merkezimizin deneyimli personelleri sayesinde kısa sürede istediğiniz burun şekline sahip olabilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir ameliyat ve tedavinin tek adresi olarak ismimiz yeterlidir. Merkezimize geldiğinizde hiç şüpheniz olmasın ki memnun kalacaksınız. Hem sağlığınızın korunması hem de istenilen burna kavuşmak artık çok kolay. Bu yüzden merkezimize gelerek istediğiniz işlemi yaptırabilirsiniz.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir ve Ne Amaçlanır?

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir ve Ne Amaçlanır?

Burun estetiği ameliyatı tıp terminolojisindeki diğer ismiyle rinoplasti, burnun estetik normlara ve yüzün diğer kısımlarında bulunan duyu organlarıyla görünümünü uyumlu hale getirmek ve kişinin kendine olan güveni ile beden algısını olumlu yönde değiştirmek için...

Yüz şekline Göre Burun Estetiği

Yüz şekline Göre Burun Estetiği

Hemen hemen hepimizin yaşadığı problemlerden biridir burun. Bazılarımız nefes almada zorluk çeker, bazılarımız ise tamamen görünümünden hoşlanmaz. Burun nedenle burun estetik ameliyatlarına yönelmekteyiz. Burun ile ilgili bir çok estetik ameliyat yapılmaktadır. Ancak...

Neden Burun Estetiği?

Neden Burun Estetiği?

Hemen hemen hepimizin yaşadığı problemlerden biridir burun. Bazılarımız nefes almada zorluk çeker, bazılarımız ise tamamen görünümünden hoşlanmaz ve toplum tarafından dışalanıp, alay konusu olabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı yeni bir burunun oluşmasına neden...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?