Göz kapağı estetiği için nasıl bir operasyon gerekir?
ANA SAYFA 9 Yüz Germe 9 Göz kapağı estetiği için nasıl bir operasyon gerekir?

Göz kapağı estetiği için nasıl bir operasyon gerekir? Estetik dünya çağında kendini kanıtlamış bir dizi operasyon sonucunda bir gereklilik olarak görülmeye başlanmıştır.

Özellikle göz estetikleri son derece tercih edilmekte olan operasyonlar arasındadır. Kişilerin üst ve alt göz kapakları zaman içinde yap toplayabilir ve esnemeler meydana getirebilir. Bu durumlar genç kişilerde bazı hastalıklara bağlı olarak görülebileceği gibi bazı kişilerde de yaşın ilerlemesi nedeniyle görülmektedir. Eğer bir kırışıklık sonucunda sarkma varsa göz kapağı ameliyatının yanında kaş kaldırılması ve kırışıklıklara müdahale edici operasyonların da uygulanması gerekecektir. Göz kapağı estetik ameliyatlarında genelde üst göz kapağında bulunan fazla deri ve yağ torbaları birlikte alınır. Alt göz kapağında ise durum biraz daha farklıdır. Alt göz kapağı bölgesinde bazen fazla yağ torbaları fazla cilt ile birlikte alınırken, bazen de orta yüz bölgesinin sarkma durumuna göre yağ dokusu alınmayıp, orta yüz bölgesindeki sarkan yağ dokusu ile birleştirilerek orta yüz bölgesinin yukarı doğru asılması gerekebilmektedir. Göz kapağının esnemesi ile ilgili sorunlar oldukça fazladır ve yaşlılıkla beraber bu belirtiler daha fazla artmakta bozulmalar daha net bir şekilde ilk olarak göz çevresinde kendini göstermektedir.

  • Üst ve alt göz kapağı sorunları
  • Esnemeye bağlı daha yaşlı görünme
  • Göz kapağı gevşemeleri
  • Kat kat bir görünüm
  • Göz altı torbalarında şişkinlik gibi durumların çoğu yaşlılıkla beraber kendini göstermektedir.

Bu sorunlar ortadan kalktığında kişiler kendini yenilenmiş ve sorunsuz bir yaşama başlamış gibi hissederler. Profesyonel kişilerce yapıldığında oldukça az risk taşıyan bu ameliyatlar sayesinde etkileyici bakışlarınız geri gelebilir.

Bu operasyonlar oldukça basit işlemlerle 1 2 saat kadar süren niteliktedirler. Anestezi altında yapılan ve hastaya sakinleştirici verilen operasyonlarda uygulama genel olarak sorunlu bölgede kesi açılarak yapılmaktadır. Eğer göz altınızla ilgili bir problem varsa doktor bu bölgeye müdahale etmektedir. Ancak bazı durumlarda gözün genel yapısı ile ilgili düzeltmeler yapmak kaşı kaldırmak kaz ağayı bölgesini germek gerekmektedir. Bu durumlarda doktorlar çok daha fazla kesi açmak zorunda kalmaktadır. Ancak sonuçta orijinal görünüme ulaşmanız ve yeniden kendinizi genç hissetmeniz kaçınılmazdır. Kişi hızlı bir iyileşme dönemi geçirir ve yeniden gençleşir.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe Ameliyatı

Yaşımız ilerledikçe cildimizde bazı bozulmalar ve kırışıklıklar ile karşılaşabiliriz. Özellikle alın kısmında oluşan dikine veya enine çizikler, kırışıklıklar derinleşerek kendini daha çok belli eder. Böyle durumlarda alın germe ameliyatı uygulanabilir. Alın kısmında...

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı günümüzde artık herkesin yaptırabileceği bir ameliyat türü haline gelmiştir. Özellikle kadınlar güzelliklerine güzellik katmak için bu yüz ameliyatlarına başvurmaktadır. Bu estetik ameliyatlarını yaptırmak için çeşitli nedenler olabilir. En çok...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?