Göz kapağı operasyonundan sonra hasta neler yaşar?
ANA SAYFA 9 Yüz Germe 9 Göz kapağı operasyonundan sonra hasta neler yaşar?

Göz kapağı operasyonundan sonra hasta neler yaşar? Göz kapağı operasyonları bayan ve erkekler için elverişli şekil bozukluklarını gidererek hızlı bir şekilde sorunları halletmeye yönelik bir operasyondur.

Bu operasyon sonucunda kişiler sosyal hayatta çok daha rahat olmaktadırlar. Aynı zamanda göz kapağı operasyonları görme yetisinin de artışını sağlamaktadır. Çünkü doğru bir şekilde göz problemleri çözüldüğünde kişinin hem genç görünmesini hem de biyolojik görünümünün yenilenmesini sağlaya bir hastalıktır bu nedenle orijinal bir görüş mesafesine yeniden kavuşulmaktadır.

Ameliyat öncesi;

  • Tahliller ve sağlık kontrolü yapılır
  • Kişinin kullandığı ilaçlar varsa ayarlanır
  • Kanamaya neden olacak olan ilaçların kullanımı bıraktırılır

Ameliyat sonrasında;

  • Anestezi uygulanmaktadır aynı zamanda damardan sakinleştirici yapılır.
  • Ameliyat yapılacak olan bölgede kesikler açılır.
  • İşlem bitip yağ torbaları ve fazla deri toparlanınca açılan kesikler kapatılır.

Ameliyattan sonra bazı riskler ve oluşabilecek durumlar vardır. Ancak uzman bir doktor bulduğunuzda bu durum oldukça aza indirgenecektir. Bazı kişilerde görme bozuklukları olabilmektedir. Sıvı toplanması yaşanabilmekte ve kan pıhtıları oluşabilmektedir. Gözlerinizde kuruluk hissetmeniz bu dönemde görülebilen durumlardan biridir. Bazı kişilerde yara izleri meydana gelebilir.

Ameliyat sonrasında anesteziye bağlı şişmeler olacaktır. Ancak bunlar bir hafta 10 gün içinde tamamen ortadan kaybolacaktır. Başta oluşan şişlik yüzünüze yansıyacaktır ve sizin operasyonun iyi gitmediğini düşünmenize neden olacaktır. Ancak kendinizi iyi hissetmeniz gerekmektedir. Bu şişliklerin nedeni yaralarınızın iyileşmeye başlamasından kaynaklanır. 5. günden itibaren araba kullanılabilirsiniz. Araba kullandıktan sonra göz pomatları sürülmelidir. 2. günden sonra baş arkaya yatırılarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Banyo ise 4. ya da 5. günden itibaren yapılmalıdır. Güneş ya da aşırı suni ışıklardan gözleri korumak gerekmektedir. Güneş gözlüğü kullanmak etkili bir yöntem olabilir. Hasta eğer lens kullanıyorsa 1 haftanın ardından tekrar lens kullanmaya başlayabilir. Yüzünüze herhangi bir makyaj uygulamasından kaçınmalı ve kozmetik temizleyicilerden de uzak durmanız gerekmektedir. Bu dönemde denize ve havuza girilmemelidir. Yaralar 4 hafta sonunda tamamen kaybolacaktır. Doktorunuzla fotoğraf çekerek ilk haliniz ile yeni yüzünüz arasındaki farkı net bir şekilde gözlemlemeniz mümkündür. Eğer profesyonel bir doktor tarafından işlem görürseniz ameliyatın anlaşılması imkansızdır.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe Ameliyatı

Yaşımız ilerledikçe cildimizde bazı bozulmalar ve kırışıklıklar ile karşılaşabiliriz. Özellikle alın kısmında oluşan dikine veya enine çizikler, kırışıklıklar derinleşerek kendini daha çok belli eder. Böyle durumlarda alın germe ameliyatı uygulanabilir. Alın kısmında...

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı günümüzde artık herkesin yaptırabileceği bir ameliyat türü haline gelmiştir. Özellikle kadınlar güzelliklerine güzellik katmak için bu yüz ameliyatlarına başvurmaktadır. Bu estetik ameliyatlarını yaptırmak için çeşitli nedenler olabilir. En çok...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?