Jinekomasti Doktoru
ANA SAYFA 9 Jinekomasti 9 Jinekomasti Doktoru

Jinekomasti yani erkeklerde olan bu meme büyümesi için yapılan ameliyatlara jinekomasti ameliyatları adı verilir. Jinekomasti ameliyatını yapan hekimin bilim dalı ise, Estetik ve Plastik Cerrahi Bölümüdür. Estetik ameliyata giren doktorlar bu ameliyatı rahatlıkla yaparlar.

Jinekomasti Doktoru erkek de olan meme büyümesini tespit eder. Jinekomastinin boyutlarını lipomatöz jinekomasti mi glandüler tip jinekomasti olduğuna karar verir. Bu itibar ile, ameliyatın teknik seçimi ve sadece yağ emme mi yapılacak yoksa, cerrahi olarak meme altından girilerek doku mu kesip dışarıya alınacak buna karar verir.

Bu jinekomasti tipleri belirlemesi yapıldıktan sonra da, ameliyatın hangi hastanede yapılacağını kararı alınarak operasyon günü belirlenir. Jinekomasti ameliyatı yapan hastaneler de aranacak bazı kurallar vardır. Bunların en başında acil müdahale biriminin olmasıdır. Eğer yoğun bakım yoksa ameliyatı bu hastanede yapmak pek iyi olmayabilir. Güvenlik açısından bu ameliyatlar ölüm riski ve anormal durumların yaşandığı ameliyatlar değildir. Ama yinede hastanın alerjik durumlarından kaynaklı sorunlarda acil müdahale edilmesi ve jinekomasti iyileşme sürecinin daha sağlıklı ve konforlu olması için tercihler değerlendirilir.

Jinekomasti Doktorları diye tabir edebileceğimiz estetik doktorları genelde tüm estetik ameliyatları yaparlar. Fakat her branşta olduğu gibi estetik ve plastik cerrahi alanında da, ameliyatlar üzerine uzmanlaşma söz konusudur. Bir kadın doğum uzmanı kadın kanserlerine veya tüp bebek uygulamalarına ayrı konular gibi görünse de ilgi duyabilir o konu üzerinde geliştirebilir. Aynı şekilde estetik doktorları ad bir veya bir kaç ameliyat üzerinde yoğunlaşabilir ve atıyorum jinekomasti ameliyatında bir numara en iyi doktor olmayı tercih edebilir.

Bu tamamen hekimin kararı ve bu ameliyat üzerine düşkünlüğüne bağlıdır. Bu yüzden jinekomasti doktorunuzu seçerken bu ameliyata olan ilgisini sorun. Benim gibi yüzlerde jinekomasti ameliyatına girmiş ve bu konuda tecrübeli bir hekim olup olmadığını test edin. Bunlar tamamen tecrübe ile sabit olan bilgilerdir.

Örnek vermek istersek ; Jinekomasti ameliyatı sonrasında memede çökme birçok hasta da olur. Ve bu sorun o kadar çok olur ki artık hekimler bu ameliyatta yağ emmekten korkarlar çökük olmasın diye. Bu yüzden bu ameliyatı yaparken geliştirdiğim teknikler ile, memeden o kadar dengeli bir yağ alımı yapıyoruz ki, ameliyat sonrasında meme ne büyük ne de küçük oluyor. Ayrıca kişinin vücut yapısına göre de bir meme büyüklüğü belirlemenin şart olduğunu söylemek isterim.

Kısacası Jinekomasti ameliyatını olmak istediğiniz doktoru iyi seçmelisiniz. Yüzlerde ameliyatı olan bu ameliyat ile ilgili dünya çapında araştırmalarda bulunmuş ameliyatı ve tekniklerini geliştirmeye yönelik girişimci severek yapan bir doktordan alınacak jinekomasti sonuçlarının daha faydalı olacağına inanıyorum.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Jinekomasti Nedenleri Nelerdir?

Jinekomasti Nedenleri Nelerdir?

Jinekomasti terimi Yunanca gynec (kadınsı, feminen) ve mastos (meme) kelimelerinden köken alır; Erkek meme dokusunun herhangi bir nedenle aşırı büyümesini ifade eder. Erkek meme dokusu da kadın memesi gibi süt sentezleyen bezler ve kanallar (glandüler doku) ve yağ...

Jinekomasti Nedir ve Tedavi Şekilleri

Jinekomasti Nedir ve Tedavi Şekilleri

Jinekomasti, erkeklerde aşırı emme büyümesi olarak adlandırılmaktadır. Yani başka bir deyimle erkek memesinin kadınsı özellikler göstermesidir. Bunun en büyük sebebi, aşırı kilo alma, hormonların sebep olduğu değişimler ve aşırı strestir. Günümüzde yoğun çalışma...

Jinekomasti Fiyatları

Jinekomasti Fiyatları

Jinekomasti ameliyatı fiyatları hastanın muhayenesinden sonra belirleniz yapan cerrah ve hastaneye göre değişkenlik gösterir. Jinekomasti, aşağıda da açıklayacağımız sebeplerden dolayı erkek memesinin kadınsı özellikler kazanması, hızla büyümesi olayıdır. Bu...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?