Meme Dikleştirme (Mastopeksi) Yaptıranlar
ANA SAYFA 9 Meme Dikleştirme 9 Meme Dikleştirme (Mastopeksi) Yaptıranlar

Kadın memesi yerçekiminden fazlaca etkilenir. Meme dikleştirme ameliyatı, memelerinde sarkıklık hisseden doğum yapmış ya da yapmamış tüm kadınlara uygulanabilir. Askılama işlemi ile göğüs üst dolgunluğu sağlanarak yeni göğüs kontürü korunur. Meme ucu da yukarı alınarak göğsün daha dik ve doğal görünmesi sağlanır. Meme sarkmasına bağlı oluşan meme ucu büyüklüğü de bu operasyon sırasında küçültülebilir.

Memede belirgin sarkma var ise ameliyat dışında ki yöntemler sağlıklı ve kesin sonuç veremez.

Meme dikleştirme ameliyatı protez kullanılarak veya kullanmadan yapılır.

Operasyon öncesi sigarayı bırakmanız yara iyileşmesi ve genel sağlığınız açısından faydalı olacaktır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. 2-3 Saat sürer.

Göğüs ucundan aşağı doğru inen bir çizgiden operasyon yapılır. Bu izler saklı izlerdir ve 6 ay ila 1 yıl içerisinden belirsiz hale gelecektir.

Göğüsler ilk 3 hafta şiştir. 4. haftadan sonra şişlikler inerek şekillenmeye başlar. Tam iyileşme 6 ay ila 1 yıl kadar sürebilir.

Ameliyat sonrası dönem genellikle rahat geçer, hastalara 5-7 gün istirahat ve 6 hafta süreyle sporcu sütyeni giymeleri önerilir. 3 ay süreyle ağır sporlardan kaçınılması önerilir.

Erken dönemde memede şişlik, morumsu renk değişiklikleri ve meme başında geçici hissizlik olabilir.

Bunlar zamanla düzelir. Meme başı altında ki uzunlamasına yara izi ilk başlarda kötü görünse de 6 ay içinde düzelir.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

İstanbul Meme Estetiği ve Meme Dikleştirme

İstanbul Meme Estetiği ve Meme Dikleştirme

Meme estetiği kişilerin düşünceleri doğrultusunda yaptırılan bir operasyondur. Meme estetiğinde ameliyat sonrası hijyen çok önemlidir. Bunun için hastaların çoğu bu tür bir ameliyata cesaret edemeyebilir. Meme estetiği en çok kanser tedavisi sonucu kısmi ya da tamamen...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?