Meme Dikleştirme Operasyonu Nasıl Yapılır?
ANA SAYFA 9 Meme Dikleştirme 9 Meme Dikleştirme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Meme Dikleştirme ameliyatı, göğüs kaldırma ya da bir diğer adıyla göğüs dikleştirme estetik ameliyatı çeşitli sebeplerle meme başı aşağı sarkan göğüslerin tekrar dikleştirilmesi için yapılır.

Özellikle hamilelikte ve doğum sonrasında süt verme nedeniyle büyüyen göğüslerde, süt döneminin bitmesiyle meme hacmi küçülür,sarkar ve estetik görünümü bozulur.

Bu küçülmeye deri uyum sağlayamayınca meme ve meme başı aşağı doğru sarkar. Bu sarkma, göğüs dikleştirme ameliyatı ile düzeltilebilir.

Bazı hastalarda ise fazla miktarda kilo verme ya da zayıflama sonucunda meme dokusunun küçülmesi ile de sarkma meydana gelebilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı hastanın kendi dokuları ile yapılır. Meme dokusu çıkarılmadan sadece bollaşan derinin fazla kısımları alınarak operasyon gerçekleştirilir. Ancak bu çıkarma işlemi koni şeklinde dik bir göğüs oluşturabilmek için belli bir kalıba göre yapılır.

Dikleştirme ameliyatı sırasında eğer doku fazlalığı mevcutsa meme küçültme, aksi durumda protezle büyütme işlemi de yapılabilir.

Ancak bu uygulamalarda ameliyat izlerinin daha belirgin olma riski vardır. Bu sebeple meme dikleştirme ameliyatından 6-12 ay sonra silikon protez ile büyütme estetik ameliyatı yapılması daha iyi sonuç verecektir.

Meme Dikleştirme nedir?

Yaşın ilerlemesi, kilo kaybı, hamilelik ve emzirme memelerin yıpranmasına, içinin boşalarak sönük bir hale gelmesine ve sarkmasına sebep olmaktadır.

Sarkık ve sönük memeler kadınlarda estetiksel ve psikolojik problemlere sebep olur. Meme dikleştirme ameliyatı ile deforme olmuş sönük ve sarkık memeler silikon ve dolgu maddeleri ile dolgunlaştırılmakta ve dikleştirilmektedir.

Dolgunlaştırılan ve dikleştirilen memeler kadın psikolojik açıdan kendilerini iyi hissetmelerini, estetik açıdan iyi görünmelerini sağlamaktadır.

Meme dikleştirme ameliyatı ameliyatın seyrini etkileyecek düzeyde rahatsızlığı olmayan gelişim sürecini tamamlamış tüm kadınlara yapılabilmektedir.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

İstanbul Meme Estetiği ve Meme Dikleştirme

İstanbul Meme Estetiği ve Meme Dikleştirme

Meme estetiği kişilerin düşünceleri doğrultusunda yaptırılan bir operasyondur. Meme estetiğinde ameliyat sonrası hijyen çok önemlidir. Bunun için hastaların çoğu bu tür bir ameliyata cesaret edemeyebilir. Meme estetiği en çok kanser tedavisi sonucu kısmi ya da tamamen...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?