Yüz germe ameliyatı zor mu?
ANA SAYFA 9 Yüz Germe 9 Yüz germe ameliyatı zor mu?

Ruhunuz genç ama yaşınız artık ilerledi. Aynaya baktığınız zaman hangi ara oldu bu kırışıklıklar bu sarkıklar diyorsunuz. Yıllar geçtikçe hem yaşınızın ilerlemesi ve bunun yanı sıra güneşin zararlı etkisi, yüz mimik kaslarının aşarı çalışması bu zamana kadar yaşadığınız koşuşturma stres, kilo alıp verme derken yüzünüzde sarkıklar ve kırışıklıklar oluşmuş bile. Uygulayacağınız kremler bitkisel maskeler artık ne kadar işe yarayacaktır ki? Ama üzülmeyin bunun da çaresi var. Tıp ilerledikçe birçok hastalığa çare bulunduğu gibi yüzünüzde ki kırışıklıklara ve sarkıklara da çare bulundu. Sizin uygulamanız gereken tedavi yüz germe olacaktır. Bu konuda birçok başarılı estetik cerrahı bulunmaktadır. Kendinizi başarılı cerrahlarımızın marifetli ellerine bırakarak 10 yaş gençleşe bilirsiniz. Yüz germe ameliyatı burun ve meme ameliyatının aksine sizi tanımayan hiç kimse estetik yaptırdığınızı anlamaz.

Öncelikle yüz germe ameliyatında alkol sigara ve herhangi zararlı maddeler kullanıp kullanmadığınız belirlenir. Ardından tüm kalp ve damar, karaciğer, hipertansiyon gibi hastalıklarınız için testler yapılır. Ameliyat planlaması estetik cerrahı tarafından büyük bir titizlikle planlanır ve bu konuda en ufak detaylar ve bilgiler sizinle paylaşılır. Yüz germe ameliyatı bu plan doğrultusuna göre operasyon belirlenir. Ameliyat sözü gözünüzü korkutmasın çok acı veren ve hayati bir risk taşımayan ameliyat değildir ve operasyonda denebilir.  Ameliyat esnasında herhangi bir ağrı sızı hissetmezsiniz. Bu ameliyatın süresi iki veya dört saat arasında değişmektedir. Ameliyat bölgesindeki bandajlar ortalama ikinci gün çıkarılır. Sonrasında hafif ağrılar hissedeceksiniz. Bu ağrılar doktorunuzun verdiği hafif ağrı kesicilerle giderilecektir. Bundan sonraki aşama dikişlerinizin alınması olacaktır. Dikişleriniz yaklaşık bir hafta sonra alınır.

Yüzünüzdeki oluşan şişme ve morluklar dikişler alındıktan sonra yavaş yavaş kaybolur. Ve hayatınıza kaldığınız yerden gençleşmiş bir şekilde devam edebilirsiniz. Ancak iyileşme yüzün yeni şeklini alabilmesi için iki üç hafta geçmesi gerekmektedir. Ameliyattan sonra yaklaşık on gün kadar ani hareketler yapmamalısınız banyo yaparken sıcak değil kısa bir süre ılık suyla banyo yapmalısınız. Bu ameliyattan sonra uzun yıllar genç sıkı dolgun doğal görüntüye sahip olursunuz.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe Ameliyatı

Yaşımız ilerledikçe cildimizde bazı bozulmalar ve kırışıklıklar ile karşılaşabiliriz. Özellikle alın kısmında oluşan dikine veya enine çizikler, kırışıklıklar derinleşerek kendini daha çok belli eder. Böyle durumlarda alın germe ameliyatı uygulanabilir. Alın kısmında...

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı günümüzde artık herkesin yaptırabileceği bir ameliyat türü haline gelmiştir. Özellikle kadınlar güzelliklerine güzellik katmak için bu yüz ameliyatlarına başvurmaktadır. Bu estetik ameliyatlarını yaptırmak için çeşitli nedenler olabilir. En çok...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?