Yüz Germe İşlemi ve Kullanılan Uygulamalar
ANA SAYFA 9 Yüz Germe 9 Yüz Germe İşlemi ve Kullanılan Uygulamalar

Yüz germe işlemi bazı durumlarda ameliyatsız olarak da yapılabilmektedir. Bu işlem sarkmaları ve yaşlanmaya bağlı durumları bir nebze de olsa yok etmektedir. Dolgu yüz, thermage, clearlift, vshape, scarlet, ulthera ve mezolifting – yağ enjeksiyonları sayesinde ameliyatsız yüz gerdirme işlemi uygulanmaktadır. Ancak yer çekimine karşı ameliyat ile yapılan yüz gerdirme işlemi en son ve en iyi yöntemdir. Ameliyattan çekinen kişiler yukarıda saydığımız işlemleri tercih etmektedirler. Bu işlemler hyalüronik asit kulanılarak yapılır.

Dolgu yüz işlemi ile kırışıklıklar ve yüzdeki hacim kaybı giderilir. Elmacık kemiği belirginleştirilir. Bu işlem 6 ay ile 2 sene arasında etkisini gösterir. Ulthera işleminde ise ultrason teknikleri uygulanır. Ses dalgaları ile hasar oluşturup citteki büzüşmeler, küçülmeler ve yenilenmeler görülür. Tek seansta bile farklılık hissedilir ve 1 sene etkisini devam ettirir.

Yüz Mezoterapisi ve Thermage Yüz Germe İşlemleri

Yüz mezoterapisi daha çok dekolte bölgesine uygulanmaktadır. Belli alanlara mikro iğnelerle girilir. Bu işlem hücreleri yeniler, sıkılığını sağlar, lekeleri açar ve kan dolaşımını destekler. Thermage yüz germe ise anti – aging denilen tedaviyi sağlar. Radyo frekans yoluyla kolajen bantların ısınmasını sağlayarak yaşlanma etkileri ortadan kaldırılır.

Yüz Germe İşlemi Hangi Durumlarda Uygulanır?

– Yüzde ve dekote bögesinde kırışıklıklarda

– Yüzde ve boyunda sarkmalarda

– Cildin canlılığını ve parlaklığını yitirmesinde

– Cildin elastikiyetini, kolejen mikarını arttırmada yüz germe işlemleri kullanılmaktadır.

Vshape Yüz Germe ve Clearlift Lazer ile Gençleştirme

Kolejen liflerin ısıtılarak yapılan bir işlemdir. 4 seansta tamamlanır. 1 seans 20 dakika içinde bitirilir. Clearlift lazer ile kolejen mikarı arttırılıp cilt parlak ve canlı gözükür. Bu işlem kişiye göre değişip 3 ile 6 uygulama gerektirir.

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans ve İple Yüz Germe İşlemi

Bu işlemde lokal anestezi uygulanır. Mikro iğneler kullanılarak 4 seansta bitirilir ve her seans arası cilt 1 ay dinlendirilir. İple yüz germe işleminde ise iplerle kırışıklıklar ve sarkmalar ortadan kaldırılır. İğneler yardımıyla ipler yüze takılarak yüz germe işlemi gerçekleştirilir.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe Ameliyatı

Yaşımız ilerledikçe cildimizde bazı bozulmalar ve kırışıklıklar ile karşılaşabiliriz. Özellikle alın kısmında oluşan dikine veya enine çizikler, kırışıklıklar derinleşerek kendini daha çok belli eder. Böyle durumlarda alın germe ameliyatı uygulanabilir. Alın kısmında...

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı günümüzde artık herkesin yaptırabileceği bir ameliyat türü haline gelmiştir. Özellikle kadınlar güzelliklerine güzellik katmak için bu yüz ameliyatlarına başvurmaktadır. Bu estetik ameliyatlarını yaptırmak için çeşitli nedenler olabilir. En çok...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?