YÜZ GERME İŞLEMİNDE SİZİ HANGİ TEHLİKELER BEKLİYOR ?
ANA SAYFA 9 Yüz Germe 9 YÜZ GERME İŞLEMİNDE SİZİ HANGİ TEHLİKELER BEKLİYOR ?

Yüz için Altın Oran Neden Önemlidir ?

Günümüz çağında pek çok insan estetik görünümünü önemsiyor. Vücut hatları arasındaki uyum, kaş, göz , burun ve dudak arasındaki açı farkları , yüz bölgesinde oluşan çizgiler gibi pek çok kavram estetik konusunun içinde yer alır. Özellikle yüz için kullanılan altın oran kavramı konusunda uyum önemlidir görüşü hakimdir. Kısacası yüz bölgesinin oranları altın oran ile ne derece örtüşüyorsa yüz bölgesinin tamamı o kadar estetik olarak değerlendirilir. Yüz estetiği konuları arasında en çok uygulanan işlemlerden birisi de yüz germe işlemidir. Pek çok kişinin başvurduğu bu yöntem hem cerrahi operasyon ile hem de ameliyatsız teknikler ile yapılır.

Yüz Germe İşlemi Nedir ?

Yüz bölgesi belli bir süre sonra yer çekimine karşı koyamaz. Bu nedenle aşağıya doğru sarkmaya başlar. Bu durum ile birlikte yüz bölgemizde bulunan kaşlar, göz kapakları, yüzümüz, dudaklarımız aşağıya doğru sarkmaya başlar. Bu sebeple yüzümüzde sert ve estetik olmayan görünüm oluşur. Bu durumu ortadan kaldırmak için yapılan estetik operasyonlardan biri de yüz germe işlemidir. Yüz germe yöntemi belli bölgelerden kesi yapılarak sarkan bölgelerin çıkarılıp, yukarıya doğru çekilmesi işlemidir. Yüz germe işlemi uzman kişiler tarafından yapılması gereken işlemlerden biridir. İnsan yüzünün doğal ifadesi ameliyat sonrası kaybolmamalıdır. Yanlış yapılan ameliyatlar neticesinde geri dönmesi ve iyileşmesi zor durumlar ortaya çıkabilir. Yüz germe ameliyatı yapıldıktan sonra iyileşme süresi içerisinde dikkat edilecek konular önemlidir.

  • Yüz germe işleminde tam anlamı ile iyileşme yaklaşık olarak 4 hafta gibi bir süreç içinde sonuçlanır.
  • En az ameliyat sonrası iki ay doktorun vermiş olduğu kremlerin kullanılması önemlidir.
  • Güneşten korunmak gerekir.
  • Dikişlerin alınacağı zamana kadar yüz bölgesi ile sert mimik yapılmaması gerekir.

Yüz Germe Teknikleri Nelerdir ?

Yüz germe operasyonu sadece cerrahi ameliyat yöntemi ile yapılmıyor. Gelişen tıbbi olanaklar sayesinde farklı yöntemler ile yüz ameliyatı yapılır. Bu yöntemler ip ile yüz asma, ultrasound yöntemi, lazer ile yüz germe, ultherapy yöntemi ile yüz germe gibi pek çok işlemi kapsamaktadır. Bu tekniklerin hangisinin kişiye daha uygun olacağı konusunda hekim hastayı bilgilendirerek uygulamayı yapacaktır.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe Ameliyatı

Yaşımız ilerledikçe cildimizde bazı bozulmalar ve kırışıklıklar ile karşılaşabiliriz. Özellikle alın kısmında oluşan dikine veya enine çizikler, kırışıklıklar derinleşerek kendini daha çok belli eder. Böyle durumlarda alın germe ameliyatı uygulanabilir. Alın kısmında...

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı

Yüz germe ameliyatı günümüzde artık herkesin yaptırabileceği bir ameliyat türü haline gelmiştir. Özellikle kadınlar güzelliklerine güzellik katmak için bu yüz ameliyatlarına başvurmaktadır. Bu estetik ameliyatlarını yaptırmak için çeşitli nedenler olabilir. En çok...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?