Burun Estetiğini Anlamak
ANA SAYFA 9 Burun Estetiği 9 Burun Estetiğini Anlamak

Burun çok ufak bir hacmin içinde deri, mukoza, sinir, damar, kemik ve kıkırdaktan oluşan hem fonksiyonel (koku alma, nefes alma) hem de estetik yönü olan bir organdır. Yüzümüze karakteristik özelliklerini kazandırır. Yüzümüzün orta noktasında yer alan bu organın ameliyatını yapabilmek maharet, deneyim, estetik kavramını içselleştirmiş olmak ve üç boyutlu düşünebilme yeteneği gerektirir.

Dünyaca ünlü Amerikalı Plastik Cerrah Rollin Daniel ”Rhinoplasty” adlı kitabında ilk 100 burun estetiğinden bahseder. En az 100 burun estetiği yapılmadan bu konuda ortalama bir deneyim elde edilmemiştir. Eğer daha komplike ve daha zorlu burunlardan bahsediyorsak bu deneyimin daha da üst seviyelerde olması zorunludur.

Çünkü burun estetiği ameliyatı;

-Basit olmayan ve komplike bir teknikle yapılır.
-Tek bir yöntemle bütün burunlara çözüm sağlamak mümkün değildir.
-Bu ameliyatta kolay ve kısa bir yoldan deneyimli hale gelmek söz konusu değildir. Zamanla ve ne kadar çok ameliyat yapılırsa o kadar çok deneyimli olunur.
-Burun estetiği, ameliyat öncesi, ameliyat ve ameliyat sonrasını içeren bir bütündür ve tümünün kusursuz bir biçimde tamamlanması ile iyi sonuç elde edilir.

​Tüm bu deneyim, planlama, titizlik, ve üç boyutlu düşünebilme yetisine rağmen burun estetiğini bazı riskleri vardır. Burada önemli olan bu risklerin düşük oranda olması ve risk meydana geldiğinde doktorunuzun bunun telafisini de yapabiliyor olmasıdır.

Neden Burun Estetiği?

 

Burun estetiğinde amaç burnun;

  • Şeklini
  • Boyutunu
  • Yüzle olan uyumsuzluğunu
  • Doğuştan gelen bozukluklarını
  • Daha sonra travma ile oluşan bozukluklarını
  • ​Solunum bozukluklarını düzeltmektir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatı tek tip bir ameliyat olmayıp kişiye, kişinin burnundaki sorunlara göre farklı farklı şekillerde yapılmaktadır.

Bir hastada kemer denen kemik çıkıntıyı almak gerekirken bir başka hastada sadece burun ucunu kaldırmak yeterli olmaktadır.

​Bu nedenle burun estetiğinin sabit bir fiyatı yoktur. Genelde bize başvuran hastalarda çoğunlukla yaptığımız ameliyatın sabit bir fiyatı olsa da web ortamında mevcut yasalar gereği fiyat bilgisi verememekteyiz.

 

Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları

 

 

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir ve Ne Amaçlanır?

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir ve Ne Amaçlanır?

Burun estetiği ameliyatı tıp terminolojisindeki diğer ismiyle rinoplasti, burnun estetik normlara ve yüzün diğer kısımlarında bulunan duyu organlarıyla görünümünü uyumlu hale getirmek ve kişinin kendine olan güveni ile beden algısını olumlu yönde değiştirmek için...

Yüz şekline Göre Burun Estetiği

Yüz şekline Göre Burun Estetiği

Hemen hemen hepimizin yaşadığı problemlerden biridir burun. Bazılarımız nefes almada zorluk çeker, bazılarımız ise tamamen görünümünden hoşlanmaz. Burun nedenle burun estetik ameliyatlarına yönelmekteyiz. Burun ile ilgili bir çok estetik ameliyat yapılmaktadır. Ancak...

Neden Burun Estetiği?

Neden Burun Estetiği?

Hemen hemen hepimizin yaşadığı problemlerden biridir burun. Bazılarımız nefes almada zorluk çeker, bazılarımız ise tamamen görünümünden hoşlanmaz ve toplum tarafından dışalanıp, alay konusu olabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı yeni bir burunun oluşmasına neden...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?