Karın Germe Estetiği Ameliyatı Hakkında Detaylı Bilgiler
ANA SAYFA 9 Karın Germe 9 Karın Germe Estetiği Ameliyatı Hakkında Detaylı Bilgiler

Estetik karın ameliyatları plastik cerrahi alanında en çok uygulanan ameliyatlardır. Kadınların güzellik yarışı yaptığı günümüzde karın kısmındaki sıkıntıların giderilmesi için kadınlar karın germe estetiği yöntemine başvurmaktadırlar.

Karın bölgesindeki şekil bozuklukları, bölgedeki yağ birikimine bağlı yani karın bölgesindeki yağ birikiminden dolayı deri sarkıklığı deformite liposuction yöntemi ile düzeltilebilir.

Öncelikle liposuction yöntemi nedir? diye soracak olursanız ki soracaksınız hemen açıklayalım.

Liposuction, vücutta belli bölgelerde toplanan yağların alınmasıdır. Peki nasıl alınır bu belli bölgede toplanan yağlar? diye merak edecek olursanız hemen onu da açıklayalım. Vakum yardımı ile ince kanüller kullanarak(metal borular kullanılarak) alınması yöntemidir.

Ayrıca karın bölgesinde yağ birikimiyle birlikte deri sarkıklığı ve kaslarda gevşemeye bağlı şekil bozuklukları da var ise mevcut deformite abdominoplasti denilen yöntem ile yani karın germe ve karında bulunan kasları sıkılaştırma yöntemi ile düzeltilebilir.

Karın germe ameliyatı karnın üst bölgesi, orta bölgesi ve alt bölgesindeki deri sarkıklığı ve yağ birikiminin ortadan kaldırılması ve hatta karın kaslarının sıkılaştırılması için en sık uygulanan yöntemlerdendir.

Bununla birlikte karın bölgesindeki sarkmalarda kullanılan bu yöntem sonucunda genellikle gözle görülür çarpıcı bir değişme sağlanır.

Son olarak şunu da söylemeden geçmeyelim; Bu karın germe ameliyatı sonunda sezaryen izinden daha uzun ve bikini çizgisi içinde kalacak olan iz zaman içinde silikleşecek bir iz kalır.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Vücut Estetiği Hakkında

Vücut Estetiği Hakkında

Vücut estetiği ameliyatları, gövde bölgesindeki estetik ameliyatları, karın germe, liposakşın, cinsel estetik gibi konuları kapsar. Karın estetiği özellikle aşırı kilo verdikten sonra ya da doğum sonrası ortaya çıkan karındaki sarkmanın düzeltilmesi için yapılır....

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?