Vücut Estetiği Hakkında
ANA SAYFA 9 Karın Germe 9 Vücut Estetiği Hakkında

Vücut estetiği ameliyatları, gövde bölgesindeki estetik ameliyatları, karın germe, liposakşın, cinsel estetik gibi konuları kapsar. Karın estetiği özellikle aşırı kilo verdikten sonra ya da doğum sonrası ortaya çıkan karındaki sarkmanın düzeltilmesi için yapılır. Karın germe ameliyatı sırasında ayrıca karın kaslarında açılma varsa o da dikişlerle düzeltilir.

Karın estetik ameliyatı sayesinde, göbek hizası üzerindeki karın derisi çatlakları çıkarılmış olur. Diğer kalan çatlaklar ise göbek hizasının altına inmiş olur. Karın çatlakları için henüz tamamen yok edecek bir çözüm bulunamamıştır. Değişik lazer uygulamaları ise araştırma safhasında olup sonuçları kesin kanıtlamamıştır.

Yine diğer bir vücut estetiği konusu olan yağ alma (liposakşın) diyet ve egzersiz ile ideal kiloya inildikten sonra belli bölgelerde giderilemeyen yağların çıkarılması için uygulanır. Liposakşın zayıflama işlemi değildir. Böyle düşünülerek yapılan ve 10-15 kilo yağ çıkarılan hastaların hayatı tehlikeye atılmaktadır çünkü bu durumda yağ emboli riski çok yükselmektedir.

Yağ embolisi, işlem sırasında kana karışan yağ parçacıklarının, ince damarlara ulaştığında damarı tıkaması sonucunda ortaya çıkar. Bu damar akciğerde ise solunum sıkıntısı ve şiddetli yan ağrısı hissedilir. Kalp veya beyin damarlarına ulaşması ise çok daha ağır sonuçlara neden olabilir.

Cinsel estetik ameliyatlar ise cinsel organlar üzerinde yapılan işlemlerdir. Bazen çok basit lokal anestezi altında yapılabilecek ufak bir ameliyatla düzelebilecek bir labium fazlalığı kişinin cinsel hayatını olumsuz etkileyebilir. Cinsel estetik ameliyatlar arasında, labioplasti, vajen estetiği, vajen yenileme ya da daraltma sayılabilir.

En sık kollarda bulunan jilet izlerinin giderilmesi yine herhangi bir ilaç ya da lazer ile mümkün değildir. Bu durumda yapılabilecek olan, yara izleri bulunan derinin kol uzunlamasına kesilerek çıkarılması ve tek çizgi şeklinde dikilmesidir. Bu dikiş izi oldukça belirgin kalacaktır.

Belki de jilet izlerinden daha belirgin bir iz kalacaktır. İzin ne kadar kalacağı her insanda değişir ve önceden kestirilemez. Ancak bu uygulama sonucunda yara izlerinin görüntüsü ve anlamı değişerek adeta bir ameliyat izine dönüşür.

İLGİLİ DİĞER YAZILAR

Karın Germe Estetiği Ameliyatı Hakkında Detaylı Bilgiler

Karın Germe Estetiği Ameliyatı Hakkında Detaylı Bilgiler

Estetik karın ameliyatları plastik cerrahi alanında en çok uygulanan ameliyatlardır. Kadınların güzellik yarışı yaptığı günümüzde karın kısmındaki sıkıntıların giderilmesi için kadınlar karın germe estetiği yöntemine başvurmaktadırlar. Karın bölgesindeki şekil...

Gönder / Send
Canlı Destek / Online Support
Merhaba. Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?
Hello. How can i help you?